Čo je to Google App Engine a čo s tým môžete robiť

Čo je to Google App Engine a čo s tým môžete robiť

logo aplikácieGoogle App Engine (môžeš vyskúšajte to zadarmo tu) je otvorená cloudová platforma, ktorá vám umožňuje vytvárať mobilné a webové aplikácie. To však nie je všetko; môžete priniesť svoje rámce, jazykové runtime a dokonca aj knižnice tretích strán. Google App Engine je dobre spravovaná platforma, ktorá úplne odpojí infraštruktúru, takže môžete všetky svoje zameranie zamerať na svoj kód. Okrem toho môžete prejsť od nuly k planéte a pochopiť, prečo najúspešnejšie spoločnosti používajú aplikáciu Google Engine na napájanie svojich aplikácií..


Niektoré z firiem, ktoré používajú platformu Google Cloud Platform, sú Coca-Cola, Spotify a Motorola. Môžeš nájdete viac aplikácií, ktoré používajú aplikáciu tu.

Vlastnosti

Google App Engine vám nielenže pomáha pri budovaní škálovateľného mobilného telefónu a podporuje všetky jazyky na firemnej infraštruktúre, ale ponúka vám aj veľa skvelých funkcií..

Každý obľúbený jazyk

Svoju aplikáciu môžete vytvoriť v jazyku Java, C #, Node.js, Python, Ruby, PHP alebo Go; Môžete si dokonca priniesť svoj jazykový modul runtime.

Dokumentácia aplikácie Google Engine Dokumentácia aplikácie Engine Engine Platforma Google Cloud Platform

Flexibilné a otvorené

App Engine ponúka vlastné runtime, ktoré vám umožňujú priniesť do App Engine akýkoľvek rámec a knižnicu poskytnutím kontajnera Docker.

dobre riadená

Aplikačný modul spoločnosti Google riadi všetky vaše obavy týkajúce sa infraštruktúry, takže sa môžete sústrediť iba na svoj kód.

Diagnostika, monitorovanie a zaznamenávanie

Spoločnosť Google ponúka Stackdriver (môžete to tiež vyskúšať zadarmo), čo vám poskytuje výkonnú diagnostiku aplikácií na sledovanie a ladenie výkonu a zdravia vašej aplikácie.

Verzia aplikácie

Môžete ľahko vyhovieť rôznym verziám svojej aplikácie a bez námahy vytvárať výrobné prostredia, testy, inscenácie a vývoj.

Dopravné delenie

Môžete nasmerovať prichádzajúce žiadosti do rôznych vydaní aplikácií, vykonávať postupné zavádzanie funkcií a testovať A / B.

Ekosystém služieb

Vo svojej aplikácii môžete využiť rastúci ekosystém služieb GCP vrátane vynikajúcej sady nástrojov pre vývojárov cloudu.

výhody

Pre každú jazykovú komunitu

Ako sme už uviedli, App Engine podporuje Java, C #, Node.js, Python, Ruby, PHP. Budete veľmi radi, ak ste vývojár pracujúci s niektorou z týchto jazykových komunít, pretože budete okamžite produktívni v prostredí, ktoré už poznáte. Všetko, čo musíte urobiť, je pridať kód. Nehovoriac o tom, že je veľmi jednoduchá inštalácia a spustenie, tu nájdete podrobný sprievodca.

Otvorený cloud

Väčšina z nás nebude akceptovať kontrolné nástroje, ktoré vás zamknú do technológií a platforiem s neskutočnými obmedzeniami.

Ak to znie ako vy, pravdepodobne hľadáte niečo z krabice. Pomocou App Engine môžete dodať svoj obraz Docker a preniesť svoj softvérový balík od rámcov po jazykové runtime do knižníc tretích strán. Ak potrebujete presunúť svoju aplikáciu na inú platformu, môžete tak urobiť tak, že ju vezmete so sebou a nasadíte ju do kontajnerového systému, ako je napr. Kubernetes on-prem alebo verejný alebo súkromný cloud.

Stačí pridať kód

Ak používate aplikáciu Engine, medzi vami a vytvorením kódu vysokej kvality sa nič nedostane. Spoločnosť Google za vás v plnej miere riadi záležitosti týkajúce sa infraštruktúry, ako je škálovanie vašej aplikácie smerom nadol alebo nahor, aby zvládla prenos, liečenie vašich inštancií, kontrola stavu a vyrovnávanie záťaže, ako aj používanie aktualizácií operačného systému, z ktorého vychádza..

Infraštruktúra, keď ju potrebujete

Nielenže si užívate dobre spravovanú skúsenosť s vývojárom, ale v prípade potreby môžete tiež spadnúť do infraštruktúry pre vyššiu úroveň kontroly. Ak potrebujete nasadiť vlastný kód, integrujte motor do svojho procesu DevOps, ktorý môžete SSH rovno do svojich inštancií. Môžete špecifikovať pamäť svojej aplikácie a požiadavky na CPU a Engine automaticky zariadi infraštruktúru vo vašom mene.

Počíta sa koniec pre každú pracovnú záťaž

Väčšie spoločnosti so starými aplikáciami bežia v hybridných a niekedy dokonca aj v prostredí viacerých cloudov, v ktorých môžu byť aplikácie prerozdelené do VM, plne spravovaných platforiem alebo kontajnerov. GCP je vynikajúca, pokiaľ ide o toto rozmanité prostredie a umožňuje vašim aplikáciám komunikovať so skutočne nízkou latenciou na sieťovej infraštruktúre spoločnosti Google, aby podporovala akékoľvek pracovné zaťaženie.

Rastúci ekosystém služieb

Služba GAE je navrhnutá tak, aby ste sa mohli jednoducho zapojiť do prosperujúceho ekosystému spravovaných služieb iba s odvolaním API. Môžete si vybrať buď databázy SQL alebo NoSQL, služby ako Cloud Pub / Sub, monitorovacie a diagnostické nástroje a fantastickú škálu vývojových nástrojov na GCP..

Google App Engine verzus Heroku

app engine vs heroku

Cloud computing už nie je ďalšou veľkou vecou. Dôkaz je jasný vo všetkých centrách dátovej infraštruktúry, ktoré zriaďujú hráči, ktorí sú už usadení, napríklad Amazon’s AWS a Google App Engine. Je teda zrejmé, že toto je súčasná veľká vec. Samozrejme, existujú aj menší priekopníci ako Heroku, ktorý sa začal v roku 2007, čo je neskoro Jurassic obdobie v cloud computingu.

V tejto časti porovnáme Heroku a Google App Engine, čo sú obe ponuky PaaS, aby sme zistili, ktorá z nich ich robí zaškrtnutím..

App Engine a Heroku sú podobné, pretože obidve sú riešeniami PaaS. Obaja vám poskytujú okamžité prostredie, v ktorom môžete nasadiť svoje aplikácie a kód. V tomto prostredí však nie je hostiteľom neobmedzený rozsah databáz, operačných systémov, jazykov a iných základných platforiem.

Takto môžete začať pracovať pomerne rýchlo, ale ak vaša aplikácia nie je spustená alebo nie je hosťovaná alebo vyvinutá podľa vopred schváleného zoznamu, zostane vám vysoko a sucho. Toto je v nepochopiteľnom kontraste s platformami IaaS, ako je Amazon AWS, ktoré vám poskytujú virtuálny stroj, v ktorom si môžete prispôsobiť a nainštalovať svoje softvérové ​​prostredie tak, ako by ste chceli..

Čo oni sú

Nástroj Google App Engine vás zavedie do abstraktného pohľadu na inštanciu počítača, ktorá spúšťa váš kód a podporuje jazyky Java a podobné jazyky JVM ako Clojure, PHP a JRuby, dokonca aj jazyky ako Python a Google Go. Bohužiaľ je podporovaný iba čistý Python, takže nebudete môcť spúšťať moduly, ktoré napríklad obsahujú C kód.

Keďže takéto jazykové obmedzenia existujú, je zrejmé, že spoločnosť Google predstavuje vývojárov do prostredia, v ktorom je možné spustiť ich kód, a to v jazyku, ktorý pozná. Mnoho ľudí sa sťažuje, že proprietárna povaha aplikácie App Engine, ktorá je určená len na čítanie, vedie k zbytočnému zdĺhavému opravovaniu kódu.

To znamená, že aplikácie musia byť napísané s ohľadom na App Engine. Napríklad aj štandardný kód Java musí byť dosť pozmenený, aby sa zmestil do prostredia App Engine. Ďalšou nevýhodou je, že spoločnosť Google trvá na tom, že ich zákazníci používajú iba neracionálnu databázu BigTable spoločnosti, aj keď nedávno pridali podporu pre CloudSQL. To viedlo mnohých spotrebiteľov k presvedčeniu, že sa ich spoločnosť Google snaží uzamknúť.

Heroku v súčasnosti vlastní spoločnosť Salesforce a podporovala iba Ruby. Teraz však zahŕňa aj podporu programov Scala, Java, Clojure, PHP, Python a Node.js. Stále je uznávaný ako vynikajúci hostiteľ pre rámce a platformy Ruby, ako je Ruby on Rails. Pokiaľ ide o databázy, máte v oblasti Redis, PostgreSQL, Cloudant a MongoDB ako nerelačný, tak aj relačný výber..

Toto je významná výhoda oproti App Engine, pretože možnosti databázy Heroku ponúkajú kolekciu, ktorá sa už v širšom svete bežne používa. Je rozumne ľahké preniesť svoju databázu z Oracle do PostgreSQL, pretože sú to relačné, ale presun relačnej databázy do nerelačného BigTable bude dosť zložitý. Nehovoríme, že sa to nedá dosiahnuť, ale bude to trvať dosť dlho a môže to byť veľmi nepríjemné.

stanovenie ceny

Porovnávanie cien produktov PaaS by mohlo byť dosť frustrujúce. Pravdepodobne si myslíte, že podobné výrobky na rovnakom trhu ponúkajú rovnaké vlastnosti, ktoré uľahčujú ich porovnávanie. To je však ťažké robiť pre produkty PaaS. Napríklad môžete získať voľnú úroveň s oboma, ale majú rôzne možnosti. Jednotka Heroku sa označuje ako dyno a ponúka 512 MB s výmenou 100 MB, ako aj neznámy výkon CPU zadarmo..

Ak potrebujete viac dymov, bude vás to stáť 0,05 dolárov za hodinu. Ekvivalent dyna v App Engine sa nazýva FrontEnd a stojí 0,08 USD za hodinu. Databáza na App Engine stojí 0,24 dolárov za Gigabajt mesačne a predstavuje odstupňovaný plán od 9 do 100 USD za Terabajt na Heroku..

Aplikácia Engine vám však tiež účtuje 0,07 dolárov za každých 100 000 prečítaní a 0,10 dolárov za každých 100 000 zápisov do dátového skladu. Myslíme si, že ide o pobúrenie – neexistuje dôvod, prečo by cloudové platformy mali účtovať používateľom poplatky za čítanie alebo zápis údajov. Heroku za to neúčtuje poplatok.

Heroku je oveľa lacnejší ako App Engine od spoločnosti Google.

Klady a zápory

Herok

+ Štandardné SQL.
+ Jednoduchší cenový model.
+ Pomerne bezbolestné nasadenie.

– Menší ako Google.
– Hosťuje na Amazonskej AWS, ktorá má obrovské výpadky.

App Engine

+ Poskytuje vám prístup k ostatným službám spoločnosti.
+ Ľahšie spúšťať asynchrónne úlohy ako Heroku.
+ Google má svoju cloudovú infraštruktúru.

– Nedostatok flexibility platformy.
– Neexistuje štandardná databáza SQL.

Google App Engine verzus AWS

app engine vs amazon aws

Vývojári sa hádajú o téme GAE verzus AWS už dosť dlho. Mnoho ľudí verí, že platforma Google Cloud Platform je najsilnejším a najväčším konkurentom nadradenosti AWS. V tejto časti preto stručne vysvetlíme najdôležitejšie faktory, ktoré vám pomôžu pri informovanom rozhodnutí.

Čo oni sú

Jedným z najväčších rozdielov medzi platformami sú niektoré služby, ktoré ponúkajú. Z tohto hľadiska je AWS lepší. Kvalita a kvantita dostupných služieb na AWS je veľmi rozsiahla a široká a vytvára obrovské množstvo príležitostí pre mnoho rôznych potrieb..

Na druhej strane, zoznam produktov GCE je omnoho menší a zameriava sa hlavne na klasické služby PaaS a IaaS. Prvým z nich je oblasť, na ktorú sa spoločnosť Google zamerala najviac zo svojho úsilia, keďže App Engine je prvá služba, ktorá sa kedy spustila v službe GCP..

Stále však nájdete obvyklé úložisko objektov IaaS, počítačové, nerelačné a relačné databázy a niekoľko ďalších služieb pre koncové body a DNS. Medzi týmito konkurentmi je tu však obrovský rozdiel. Dopad na vašu architektúru väčšinou závisí od vašich potrieb. Služby, ktoré poskytuje GCP, s najväčšou pravdepodobnosťou postačia vašim potrebám, pretože ich výpočtový modul má mnoho silných stránok, ktoré v súčasnosti chýba spoločnosti AWS..

Konkrétnou oblasťou, v ktorej je spoločnosť Google lepšia, sú veľké údaje. Nie je prekvapujúce, že spoločnosť ako Google vyznáva všetky svoje odborné znalosti v tejto oblasti, aby vyrábala vynikajúce produkty. BigQuery vám umožňuje analyzovať obrovské množstvo údajov vo veľmi krátkom čase a dokonca vám poskytuje prehľad o vašich súboroch údajov v reálnom čase. Pre túto sofistikovanú službu je prekvapujúce, že je tiež veľmi ľahké s ňou začať.

stanovenie ceny

Spoločnosť Google je oveľa lepšia ako AWS, pokiaľ ide o cenu a rýchlosť. Viac informácií nájdete na stránke tento papier.

Klady a zápory

AWS

+ Denne sa pridáva neuveriteľný počet služieb s novými.
+ Mnoho zón dostupnosti po celom svete
+ Mnoho zdrojov na pomoc, ako sú odborníci a knihy

– Drahé pre ďalšie používanie
– Inštancie EC2 sú pevné konfigurácie a vy nemôžete pridávať jadrá CPU a udržiavať rovnaké množstvo pamäte RAM
– Tajný cenový model

App Engine

+ Je to lacnejšie, ak ho používate nepretržite
+ Môžete si vybrať svoju konfiguráciu inštancie
+ Vyrovnávanie záťaže je lepšie ako AWS

– Menej služieb bolo riadených aj nespravovaných
– Nájsť kvalifikovanú pomoc je ťažšie
– Podpora Google je v súčasnosti neznámym množstvom

Záverečné poznámky

Aplikácia Google App engine je vynikajúcim nástrojom na spustenie aplikácií, ak máte rozpočet. Google je známy svojou kvalitnou podporou infraštruktúry a App Engine by mohol byť perfektným miestom na umiestnenie vašej novej aplikácie. Na serveri top5hosting sa vám snažíme poskytnúť najnovšie informácie a testy najlepších hostingových platforiem a služieb. Uistite sa, že kontrola často.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me