Domény najvyššej úrovne typu Big 3 alebo Country

Domény najvyššej úrovne typu Big 3 alebo Country

Veľké tri – .COM, .NET, .ORG

.com je tam a preč najrozšírenejšia TLD tam. V júli 2013 spoločnosť Net Corporation pre pridelené mená a čísla (ICANN) uvádza, že na celom svete je zaregistrovaných 112 071 447 domén .com. väčšina z týchto domén .com sa vracia zo Severnej Ameriky, s takmer sedemdesiatimi siedmimi miliónmi zaregistrovanými na jednom kontinente!


TLD .com bol pôvodne určený na priemyselné funkcie (teda krátkeho typu „com“), ale v súčasnosti je na trhu takmer pre každého. Jeho kvalita spôsobuje, že široká verejnosť predpokladá, že webová stránka, ktorú kontrolujú, používa tento TLD. Nie je žiadnym prekvapením, že takmer všetci ľudia mechanicky vyhľadávajú najprv svoje meno v .com.

.net a .org sa zvyčajne používajú aj na šírenie webových stránok. v minulosti boli domény .net vyhradené pre webové spoločnosti, zatiaľ čo domény .org boli určené pre organizácie a neziskové organizácie. V súčasnosti si ktokoľvek zaregistruje svoje webové stránky v týchto TLD, pretože neexistuje žiadna regulácia.

Štatistiky ICANN ukazujú, že v júli 2013 je okolo 15,5 milióna registrovaných domén .net a do malej miery cez desať miliónov registrovaných domén .org od júla 2013. Rovnako ako .com je väčšina .net a .org webov tam registrovaných štvorcových opatrení. v Severnej Amerike.

Ďalšia možnosť – TLD kódov krajiny

TLD TLC alebo ccTLD kódov krajiny, rozšírenia domény oblasti jednotky (lepšie nazývané písmená, ktoré sa zdajú byť raz vaším najobľúbenejším názvom domény), táto jednotka jednotky špecifická pre konkrétny priestor alebo krajinu. Niektoré príklady stelesňujú doménu .co.uk (Spojené kráľovstvo), .ca (Kanada) a .com.au (Austrália). Úrad pre čísla pridelené do siete (IANA) – to znamená, že správa, ktorá dodržiava technické normy, ktoré uľahčujú prevádzku siete – uverejňuje zoznam ccTLD na trhu..

Pozrime sa teraz na niekoľko výhod, ktoré ponúkajú ccTLD.

Výhoda č. 1: ccTLD poskytujú zisky z natívneho zacielenia a SEO

ccTLD vám umožňujú zamerať sa na premávku z konkrétnych oblastí planéty. Povedzme teda želanie | chceli by ste sa | zamerať sa na hostí z Veľkej Británie na webovú stránku vašej pekárne so sídlom vo Veľkej Británii; budete chcieť zvážiť výber .co.uk ako rozšírenia vašej domény. To zaisťuje, že budete zverejňovať výsledky vyhľadávania tých, ktorí žijú v Spojenom kráľovstve Veľkej Británie a Severného Írska, namiesto Austrálie alebo severoamerického národa alebo iného regiónu..

To súvisí s optimalizáciou vášho programu (SEO), ktorá stojí za to. Zamestnanie ccTLD vám ponúka lepšie výsledky SEO pre výsledky vyhľadávania podľa krajiny. môže to byť dôsledkom toho, že vyhľadávacie nástroje sa vrátia úplne odlišné výsledky, ako aj niekoľko pôvodných výsledkov, čo sa počíta na adrese spracovávajúcej informácie o osobe, ktorá vykonáva vyhľadávanie. z toho vyplýva, že ak niekto z Veľkej Británie bude hľadať narodeninové torty Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska, webová stránka vašej pekárne so sídlom v Spojenom kráľovstve by sa pravdepodobne vo vyhľadávacích rebríčkoch javila vyššia, ako keby ste nemali doménu .co.uk. ccTLD.

Výhoda č. 2: ccTLD vyvolávajú dôveru kupujúcich

Oblasť ccTLD je inteligentná pre kvalitu a poskytuje hosťom vaše webové stránky väčšiu dôveru. Keďže uvažujú o tom, že webová stránka je natívna, mohli hostia cítiť, že je ľahšie vytvárať nákupy, najmä ak zistia, že adresa je niekde, ktorú uznávajú namiesto vzdialenej adresy. Mnohým ľuďom sa tiež páči lepšie dokončiť transakcie a navštíviť webové stránky v ich vlastnej jazykovej komunikácii, mene a regióne.

Výhoda č. 3: ccTLD vám umožňujú vyzdvihnúť svoje schopnosti

Úhľadný trik, že niektoré firmy sú zlé, aby urobili silný doplnok okolo svojho mena, je zlé zaobchádzanie, ktoré sa nazýva hack na webe. toto môže byť, akonáhle sa vytvorí slovo alebo meno, zlé zaobchádzanie s každým menom a ccTLD spolu. napríklad beach.es používa španielsky ccTLD, food.ie používa eire ccTLD a subscri.be používa belgický ccTLD. Bude to dokonca fráza alebo rozhodnutie konať ako check.in alebo help.us. Rozsah kombá, s ktorými sa budete môcť vrátiť, nie je nijako limitovaný! zadržte myseľ, že HostPapa ponúka všetko na vrchole rozhrania ccTLD, takže je pre vás jednoduché vrátiť sa spolu so svojím hrozne vlastným hackom umeleckej domény.

1,29 £ / mesiac hosting po dobu 12 mesiacov odlogo GoDaddy

Pravidlá a zákony

Nezabúdajte, že mnoho ccTLD má obmedzenia týkajúce sa vecí, ako je nákup, obnovovanie a prevod domény s kódom krajiny. Tu by mohol byť zoznam rozšírených ccTLD, o ktorých by ste si mali myslieť. Upozorňujeme, že niektoré z nich majú obmedzenia:

.CA – aby ste dostali tento ccTLD, chcete splniť požiadavky CIRA. Nezdá sa však, že by tieto potreby boli len jedným z nasledujúcich: kanadský subjekt alebo osoba s trvalým pobytom, kanadská spoločnosť, združenie, inštitúcia alebo ochranná známka.

.COM.AU – Tento ccTLD je regulovaný organizáciou AUDA, ktorá uvádza, že doménové mená nemožno predregistrovať ani rezervovať; inými slovami, sú na trhu iba na primárnom princípe návratu, na základe pôvodného doručenia. Suma názvu mena je tiež na 2 roky a môže byť obnovená, iba ak stále vyhovujete požiadavkám.
.Aby sa získal tento ccTLD, mali by sa splniť ukazovatele domény DE – Diamond StateNIC. zásadný dopyt má kontakt s telom v nemeckých hraniciach.
.IE – kúpa ccTLD eire potrieb, ktoré jednoducho uspokojíte potreby isDR, ktoré stelesňujú umiestnenie v tridsiatich dvoch okresoch eire, alebo poskytnutie dôkazu o pridružení k krajine, ako je obchod a / alebo podnikanie.
Nakoniec je dôležité nezabudnúť na zlé zaobchádzanie, ktoré má každý TLD ako .com a ccTLD, aby očarilo medzinárodných a domácich zákazníkov. Nielenže môžete oslovovať domácich hostí v mimoriadne špecifickej zemepisnej oblasti, ale okrem toho máte potenciál obrovských návratov a prevodov u ďalších zákazníkov..

Viac trendov a najlepších britských hostingových plánov na domovskej stránke.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me