Ako nainštalovať WordPress na GoDaddy (krok za krokom s obrázkami)

Nainštalujte si WordPress na hosting GoDaddy
Nainštalujte si WordPress na hosting GoDaddy

V tomto návode vám ukážem, ako nainštalovať a odinštalovať WordPress na GoDaddy a vysvetlím všetky nastavenia a čo znamenajú.


Vďaka inštalácii jedným kliknutím GoDaddy umožňuje nainštalovať WordPress doslova za pár sekúnd.

Začnime teda.

Najprv musíte mať hostingový plán GoDaddy a potrebujete doménu smerujúcu na tento hosting. Dobrou správou je, že pomocou tohto odkazu na zľavu si môžete kúpiť plán GoDaddy už za 1 GBP / m.

Ak je vaša doména správne nasmerovaná na váš hostingový účet, pri návšteve vašej domény by sa vám mala zobraziť táto obrazovka:

Nainštalujte program WordPress do systému GoDaddy 1

V tomto návode budem používať doménu ahosting.co (ako môžete vidieť v prehliadači)

Ďalej prejdite na domovskú obrazovku GoDaddy a prihláste sa do svojho účtu.

Nainštalujte program WordPress do systému GoDaddy 2

Po kliknutí na svoje používateľské meno (v pravom hornom rohu) sa otvorí mega ponuka. Klikni na Spravujte hosťovanie prepojením prejdete na nastavenia svojho hostingového účtu.

Nainštalujte program WordPress do systému GoDaddy 3

Keď ste tam, kliknite na hostiteľský účet, do ktorého chcete nainštalovať WordPress. V našom prípade ahosting.co

Nainštalujte program WordPress do systému GoDaddy 4

Tým sa otvorí ovládací panel vášho hostiteľského účtu, kde môžete upravovať nastavenia projektu. Ak chcete nainštalovať WordPress, kliknite na ikonu Otvorené odkaz vedľa aplikácie Installatron v časti Nástroje.

Nainštalujte program WordPress do systému GoDaddy 5

Týmto sa otvorí aplikácia GoDaddy Installatron, ktorá je inštalačným programom rôznych aplikácií, ktoré GoDaddy podporuje, jedným kliknutím. Je to veľmi podobné aplikácii Softaculous na cPanel.

Posuňte zobrazenie nadol a uvidíte ikonu WordPress (kde je červená šípka). Kliknutím na túto ikonu sa dostanete na obrazovku aplikácie WordPress.

Nainštalujte program WordPress do systému GoDaddy 6

Tu môžete prejsť priamo na tlačidlo vpravo – Nainštalujte túto aplikáciu

Nainštalujte program WordPress do systému GoDaddy 7

Tým sa otvorí Sprievodca inštaláciou WordPress, kde musíte pred inštaláciou urobiť niekoľko možností.

Dovoľte mi vysvetliť každú možnosť číslom vedľa nej:

1. Doména – vyberte názov domény, na ktorú chcete nainštalovať WordPress.

2. Adresár – to je cesta, kam sa nainštaluje WordPress. V tomto prípade som si vybral ahosting.co/blog na ktorom bude aplikácia nainštalovaná ahosting.co/blog. Ak ju chcete nainštalovať do koreňovej domény, napr ahosting.co musíte ponechať pole adresára prázdne.

3. Vyberte najnovšiu dostupnú verziu WordPress.

4. Vyberte jazyk inštalácie, v predvolenom nastavení angličtina.

5. Vyberte možnosť Súhlasím (inak ju nemôžete nainštalovať)

Nainštalujte program WordPress do systému GoDaddy 8

Pri posúvaní nadol existuje viac možností. Každému vysvetlím číslo vedľa neho

1. Navrhujem, aby ste vybrali automatické aktualizácie. Týmto sa váš WordPress aktualizuje automaticky a je to najbezpečnejšia cesta, pretože váš web nebude otvorený pre zraniteľné miesta nájdené v najstaršej verzii a bude vždy aktuálny. To platí najmä v prípade, že sa neprihlasujete na svoje stránky každý deň. Nevýhodou je, že to môže poškodiť vaše stránky, ak niektoré z používaných doplnkov nie sú kompatibilné s najnovšou verziou. Preto vždy navrhujem, aby ste si vytvorili zálohu.

2. Rovnaké ako 1, ale pre doplnky. Páči sa mi, že je zapnutá možnosť automatickej aktualizácie.

3. Rovnako ako v prípade 1 a 2, ale pri témach – aj na.

4. Vyberte prvú možnosť – vytvorte zálohu a automaticky ju obnovte, ak aktualizácia zlyhá. Toto je dobrá možnosť, ako zaistiť bezpečnosť svojich stránok.

5. Vyberte a zadajte meno správcu. GoDaddy už má pre vás náhodný popis, ale vždy ho môžete zmeniť na niečo, čo sa vám páči. Nikdy však nepoužívajte admin ako predvolené užívateľské meno. Je to bezpečnostné opatrenie.

6. Vyberte silné heslo alebo ho vygenerujte z tlačidla napravo. Nezabudnite si ho zapamätať alebo ho napíšte, pretože ho budete neskôr potrebovať pri prihlasovaní do administračného panela WordPress.

7. Vyplňte e-mail, na ktorý chcete dostať upozornenie na svoju novú stránku WordPress.

8. Sem zadajte názov svojej stránky. Vždy to môžete zmeniť neskôr.

9. Toto je nadpis webovej stránky, ktorý sa objaví pod nadpisom. Môžete to nechať prázdne alebo napísať slogan pre svoj blog.

Nainštalujte program WordPress do systému GoDaddy 9

A ešte niekoľko nastavení ostáva pred spustením inštalácie

1. Vyberte nepovoliť dvojfaktorové overenie (môžete to urobiť neskôr, ale nie je to potrebné, ak ste si vybrali iné používateľské meno ako správca a silné heslo).

2. Ponechajte toto na áno, obmedzte neúspešné pokusy o prihlásenie. Jedná sa o bezpečnostnú funkciu, ktorá zabraňuje robotom uhádnuť vaše heslo správcu a brutálne silou preniknúť na vaše stránky.

3. Toto by malo byť nastavené na Nie. Ak potrebujete túto možnosť, môžete povoliť viacstránku po dokončení inštalácie neskôr.

4. Môžete to nechať automaticky. GoDaddy nastaví všetky ostatné nastavenia v predvolenom nastavení a nemusíte sa obávať

Teraz, keď ste pripravení, môžete konečne kliknúť na ikonu Inštalácia v pravom dolnom rohu. To by malo začať proces inštalácie WordPress.

Nainštalujte program WordPress do systému GoDaddy 10

Táto obrazovka predstavuje panel priebehu inštalácie. Spravidla sa vykonáva za menej ako minútu.

Po dokončení prejdite do svojej domény a na cestu, do ktorej ste nainštalovali WordPress, a mala by sa zobraziť predvolená obrazovka témy WordPress..

Ak sa chcete prihlásiť do svojho nového typu stránok na konci cesty a / wp-admin. V našom prípade ahosting.co/blog/wp-admin bude adresa URL, na ktorej sa nachádza informačný panel WordPress..

Nainštalujte program WordPress do systému GoDaddy 11

Ako odinštalovať WordPress na?

Nainštalujte program WordPress do systému GoDaddy 12

Teraz, keď sme nainštalovali WordPress, ak ho z nejakého dôvodu chcete odinštalovať, GoDaddy má veľmi rýchlu a čistú možnosť priamo z ovládacieho panela hostiteľa..

Znova choďte na Installatron a pod Moje aplikácie, uvidíte svoju aplikáciu WordPress so súvisiacimi informáciami. V pravom hornom rohu sa zobrazí ikona X a po umiestnení kurzora na ikonu Odinštalovať. Kliknite naň a jediným kliknutím sa odstráni inštalácia WordPress, súbory a databáza.

Nainštalujte program WordPress do systému GoDaddy 13

Takto môžete nainštalovať a odinštalovať WordPress na GoDaddy s niekoľkými kliknutiami a za menej ako 5 minút.

GoDaddy je skvelá voľba, ak máte rozpočet alebo ak len začínate. Ak však potrebujete výkonnejší webový server WordPress, keď sa vaše stránky rozrastajú, prečítajte si článok o najlepších hostingových spoločnostiach WordPress vo Veľkej Británii. A ak chcete hostiť niečo iné ako WordPress, pozrite si naše návrhy hostingu na domovskej stránke Top5hosting.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map