WordPress.com проти WordPress.org

WordPress.com проти WordPress.orgЯкщо ви новачок у просторі WordPress, вам, мабуть, цікаво, яка різниця між WordPress.com та WordPress.org.


У цьому дописі ми розкриваємо всі секрети і детально розглядаємо дрібні відмінності між сайтами. Але перш ніж ми це зробимо, ось що потрібно знати в двох словах:

 • WordPress.com – це все-в-одному платформа “побудувати свій власний веб-сайт”. Почати можна безкоштовно, і вам не потрібно зовнішнього хостингу чи зовнішнього доменного імені. Все, що вам потрібно зробити, – це перейти на WordPress.com, зареєструватися в обліковому записі, і ви зможете розпочати створення свого веб-сайту чи блогу відразу.
 • WordPress.org це програмне забезпечення для веб-сайтів з відкритим кодом – операційна система для вашого веб-сайту чи блогу. Це програмне забезпечення не коштує нічого за себе, але для його використання потрібно мати обліковий запис хостингу (веб-сервер), який часто постачається з цінником.

Внутрішня робота обох платформ дуже схожа і передбачає здебільшого однаковий рівень налаштування.

Детально WordPress.com проти WordPress.org

Ось що ми будемо висвітлювати:

�� Зміст:

 • Порівняння витрат
 • Процес налаштування
 • Кількість тем
 • Кількість плагінів
 • Параметри налаштування
 • Доступна підтримка / допомога
 • Резервні копії та параметри безпеки
 • Варіанти монетизації
 • ПІДСУМОК

�� 1. Порівняння витрат

WordPress.com:

WordPress.com пропонує як безкоштовні, так і преміальні плани:

 • The Безкоштовно план дійсно на 100% безкоштовний, без доданих рядків. В рамках цього ви можете створити веб-сайт у піддомені WordPress.com (напр. YOURSITE.wordpress.com), використовуйте до 3 ГБ місця на диску, і вам потрібно добре працювати з власними оголошеннями WordPress.com на вашому сайті.
 • Плани преміум-класу коштують від 4 до 45 доларів на місяць та мають різні функції та переваги. Навіть найдешевший план (називається Особисті) постачається з безкоштовним доменним іменем на один рік.

Ціноутворення на WordPress.com

WordPress.org:

Саме програмне забезпечення WordPress.org на 100% безкоштовно.

Однак, якщо ви хочете зробити свій сайт видимим для громадськості, вам доведеться отримати веб-хостинг та доменне ім’я – і вони поставляються з цінником.

WordPress.com проти WordPress.org на практиці:

Ось як відбувається порівняння витрат між WordPress.com та WordPress.org на практиці. Це приблизно коштуватиме створення базового веб-сайту зі спеціальним доменним іменем на будь-якій платформі:

 • WordPress.com Особисті план = $ 4 / міс. = $ 48 / рік. У цей план вже входить спеціальне доменне ім’я.
 • WordPress.org + хостинг початкового рівня від Bluehost = $ 2,95 / місяць. = $ 35,40 / рік. Однак купувати його потрібно за три роки вперед, щоб отримати ціну як мінімум. Купівля на коротший час буде дорожчою. У цей план також входить власне доменне ім’я.

Одна вартість, яку потрібно додати до обох варіантів, – це ціна оновлення доменного імені після першого року. Зазвичай це в діапазоні ~ 15 доларів США щорічно.

Висновок: який з них дешевший?

 • Якщо ви просто хочете розпочати роботу з основного персонального веб-сайту, WordPress.com дешевше
 • У будь-якому іншому сценарії WordPress.org буде дешевшим – більшим співвідношенням ціна / якість, всі речі
WordPress.comWordPress.org
⭐⭐⭐⭐⭐

�� 2. Процес налаштування

WordPress.com:

Початок роботи з WordPress.com настільки ж простий, як це може бути. Просто перейдіть на WordPress.com і натисніть на Запустіть свій веб-сайт кнопка.

Домашня сторінка WordPress.com

WordPress.com проведе вас по черзі по кроках, дозволяючи вам легко налаштувати новий веб-сайт. Просто введіть адресу електронної пошти, назву свого сайту та виберіть дизайн із набору попередньо виготовлених тем.

Через пару хвилин ви вийдете з функціонального веб-сайту чи блогу, які ви можете почати використовувати відразу.

WordPress.org:

Налаштування з програмним забезпеченням WordPress.org не настільки просто.

По-перше, у більшості випадків ви фактично не переходите на веб-сайт WordPress.org, щоб розпочати свою пригоду на платформі. Натомість ви починаєте, переходячи до свого веб-хосту за вибором та підписуючись там.

Під час процесу налаштування на платформі хоста ви отримаєте доступ до одного або декількох способів установки WordPress на свій хостинг-акаунт.

Якщо ви будете використовувати хостингову платформу, таку як Bluehost (яку ми рекомендуємо), ви отримаєте доступ до інсталятора одним кліком. У цьому випадку, подібно до WordPress.com, просто вкажіть назву свого сайту, заповніть пару форм, і ви будете готові до роботи свого сайту.

WordPress.com проти WordPress.org: ласкаво просимо до WordPress

Ваш досвід може відрізнятися від різних господарів. Дехто може надати вам інструмент для встановлення сценарію під назвою Softaculous, який в основному робить те саме, що і інсталятор Bluehost, лише менш зручним для користувача способом.

м'який

Висновок: який з них простіше встановити?

WordPress.com. Платформа побудована для того, щоб зробити процес налаштування максимально простим.

WordPress.comWordPress.org
⭐⭐⭐

�� 3. Кількість тем

Теми – це пакети дизайну “все в одному коробці” для вашого сайту WordPress. Ви можете встановити їх за пару кліків.

WordPress.com:

Кількість тем, до яких ви матимете доступ, залежатиме від конкретного плану WordPress.com, який ви вибрали:

 • то Безкоштовно і Особисті плани надають вам доступ до 150+ безкоштовних тем
 • то Преміум, Бізнес, і електронна комерція плани надають вам доступ до всіх безкоштовних тем плюс 200+ більше преміальних тем

WordPress.org:

Простіше кажучи, кількість безкоштовних та преміальних тем, доступних для програмного забезпечення WordPress.org, складає тисячі.

По-перше, ви можете вибрати з 7 500+ безкоштовних тем з офіційного каталогу на WordPress.org. Потім ви також можете встановити будь-яку іншу безкоштовну тему, яку ви знайдете в іншому просторі в Інтернеті – їх також тисячі.

WordPress.com проти WordPress.org: теми

Нарешті, ви можете обрати одну з більше тисяч преміальних тем. Наприклад, ТемаForest (провідний ринок тем WordPress), пропонує понад 11 000 тем.

Висновок: у кого з них можна вибрати більше тем?

WordPress.org. В Інтернеті доступні тисячі і тисячі тем.

WordPress.comWordPress.org
⭐⭐⭐

�� 4. Кількість плагінів

Плагіни – це встановлені пакети, які розширюють набір функцій за замовчуванням для вашого сайту WordPress.

WordPress.com:

Це дозволяє встановлювати плагіни, лише якщо ви перебуваєте в Бізнес або електронна комерція план, який коштує $ 25 і $ 45 на місяць відповідно.

На цих планах ви отримуєте доступ до 50 000+ плагінів.

WordPress.org:

Ви можете встановити нові плагіни на веб-сайті WordPress.org незалежно від того, де ви розміщуєте свій сайт або скільки платите за цей хостинг.

За замовчуванням ви отримуєте доступ до 50 000+ плагінів (тих самих, які ви отримуєте з Бізнес або електронна комерція плани на WordPress.com), але ви також можете встановити тисячі інших безкоштовних, а також преміальних плагінів з усього Інтернету.

WordPress.com проти WordPress.org: плагіни

Висновок: з яких плагінів можна вибрати більше?

WordPress.org. Без додаткової оплати ви можете вибрати десятки тисяч плагінів – як безкоштовних, так і преміальних.

WordPress.comWordPress.org
⭐⭐⭐

��️ 5. Параметри налаштування

Під кришкою обидва WordPress.com проти WordPress.org працюють одне і те ж програмне забезпечення – рідне програмне забезпечення WordPress.

Однак ключовою деталлю WordPress.com є те, що він ставить перед собою ряд різноманітних механізмів, інтерфейсів та обмежень.

Зрештою, налаштування, доступні для веб-сайтів WordPress.com, – це підмножина того, що можна зробити з веб-сайтами, що працюють на програмному забезпеченні WordPress.org.

Завдяки WordPress.org, оскільки він є повністю відкритим кодом, ви можете зайти в шкідливий веб-сайт, змінити теми, встановити нові теми з Інтернету, встановити та налаштувати плагіни, найняти професіоналів для користувацького коду на вашому сайті ( якщо потрібно), або самостійно працювати над написанням спеціального коду.

Словом, з WordPress.com ви можете робити лише те, що WordPress.com дозволяє вам зробити. З WordPress.org ви можете робити все, що завгодно *ви* хочу зробити.

Висновок. Що має кращі можливості налаштування?

WordPress.org. Ви нічим не обмежені.

WordPress.comWordPress.org
⭐⭐⭐

�� 6. Доступна підтримка / допомога

WordPress.com:

 • Немає підтримки на Безкоштовно план.
 • Підтримка електронної пошти та чату в прямому ефірі доступна на сайті Особисті план (від $ 4 / місяць).

WordPress.org:

Немає підтримки з боку офіційного каналу WordPress.org. Однак, де ви можете отримати підтримку, є ваш веб-хостинг-постачальник WordPress.

Більшість веб-хостів пропонують цілодобову підтримку. Якщо ви виберете хоста, який знає про WordPress, ви також отримаєте доступ до кваліфікованих команд підтримки WordPress.

Хости, які відомі своєю підтримкою WordPress:

Інші речі, які слід врахувати:

Крім офіційних каналів підтримки, ви також знайдете безліч порад та навчальних посібників на теми, пов’язані з WordPress, у всьому Інтернеті. У нас їх також є декілька. Однак, більшість того, що ви знайдете, стосуватиметься програмного забезпечення WordPress.org, а не стільки платформи WordPress.com.

Висновок: хто з них надає кращу допомогу?

Це ми все-таки мусимо надати WordPress.com – враховуючи той факт, що офіційної підтримки WordPress.org взагалі немає, а лише від сторонніх хостів.

WordPress.comWordPress.org
⭐⭐⭐

�� 7. Резервні копії та параметри безпеки

WordPress.com:

За допомогою WordPress.com ви отримуєте основні параметри безпеки та вбудовані резервні копії прямо з початку роботи.

Ви в основному покладаєтесь на внутрішню безпеку WordPress.com та всі механізми, які компанія побудувала навколо свого сервісу. Це більш-менш чорна скринька, але жодних серйозних порушень чи поломки ще не було зареєстровано.

WordPress.com також подбає про оновлення програмного забезпечення під кришкою.

WordPress.org:

Програмне забезпечення WordPress.org саме прозоре (кожен може бачити вихідний код), і воно побудоване з обережністю дотримуватися сучасних вимог та стандартів безпеки..

Чиста установка WordPress вже досить безпечна, і хакерам не дуже легко втручатися. Це буде більш ніж достатньо для особистого проекту.

Щоб додатково покращити безпеку вашого веб-сайту (наприклад, якщо мова йде про бізнес-сайт, про який ми говоримо, наприклад), можна встановити додатковий плагін безпеки (наприклад, Wordfence або Сукурі).

Резервні копії – це те, про що вам потрібно буде самостійно подбати – за допомогою плагіна. Знову ж таки, у вас є багато варіантів на вибір (наприклад, Резервна гвардія або UpdraftPlus).

Що стосується оновлень, ті, що потрібно робити напівавтоматично. Щоразу, коли є доступне оновлення програмного забезпечення, ви побачите повідомлення на інформаційній панелі WordPress. Ви можете встановити оновлення в один клік.

Оновлення WordPress

Висновок: кого легше утримувати?

WordPress.com. Вам просто не потрібно нічого робити в плані технічного обслуговування. Те саме стосується безпеки та резервного копіювання.

WordPress.comWordPress.org
⭐⭐⭐

�� 8. Параметри монетизації

WordPress.com:

Безкоштовно і Особисті сайти взагалі не можна монетизувати.

Якщо ви хочете заробити гроші на своєму сайті WordPress.com, вам знадобиться принаймні те Преміум план.

Монетизація WordPress.com

Також на Безкоштовно плануйте, WordPress.com навіть відображатиме власні оголошення на вашому сайті, і ви не можете їх відключити.

WordPress.org:

Його можна монетизувати будь-яким способом. Ніяких обмежень немає. Оскільки WordPress.org є програмним забезпеченням з відкритим кодом, ви можете встановити / включити / додати будь-який метод монетизації, який ви бажаєте.

Висновок: що найкраще для монетизації?

WordPress.org. Під час запуску програмного забезпечення WordPress.org ви можете робити все, що завгодно в плані монетизації.

WordPress.comWordPress.org
⭐⭐⭐

WordPress.com проти WordPress.org: РЕЗЮМЕ

Якщо ви не брали рахунок, ось такий підсумок:

КатегоріяWordPress.comWordPress.org
Порівняння витрат⭐⭐⭐⭐⭐
Процес налаштування⭐⭐⭐
Кількість тем⭐⭐⭐
Кількість плагінів⭐⭐⭐
Параметри налаштування⭐⭐⭐
Доступна підтримка / допомога⭐⭐⭐
Резервні копії та параметри безпеки⭐⭐⭐
Варіанти монетизації⭐⭐⭐
ЗАГАЛЬНО15 зірок18 зірок

Як бачите, і WordPress.com, і WordPress.org мають свої плюси і мінуси, і немає чіткого переможця. Все залежить від того, що ви очікуєте від платформи вашого веб-сайту, який ваш бюджет та який веб-сайт ви хочете запустити.

Ось деякі моменти, які можуть допомогти вам вирішити:

 • Якщо ви просто хочете запустити особистий проект, або для тестування, обміну своїми думками, веб-сайту хобі тощо, зробіть це на WordPress.com. Ви можете розпочати роботу безкоштовно, налаштування просте, і вам зовсім не потрібно турбуватися про технічне обслуговування.
 • Якщо ви хочете запустити більш серйозний веб-сайт – будь то бізнес-сайт, проектний сайт, проект, що веде блог – робіть це на програмному забезпеченні WordPress.org. Це також ваш вибір, якщо ви хочете будь-яким чином монетизувати свій веб-сайт, або якщо ви хочете отримати необмежену кількість можливих налаштувань.

Клацніть тут, щоб дізнатись, як самостійно створити свій сайт на програмному забезпеченні WordPress.org. Це зовсім не важко.

Якщо ви хочете перейти з WordPress.com на WordPress.org, прочитайте цей посібник.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map