Все про бази даних MySQL

Що таке база даних MySQL?

MySQL – це система управління базами даних з відкритим кодом, яка розповсюджується та підтримується корпорацією Oracle. Технічно бази даних – це добре структуровані набори даних, що варіюються від найпростіших до найскладніших даних, як від простого списку імен, до набору величезної кількості інформації для великої корпорації. Для того щоб мати легкість та організованість у зборі та пошуку даних, вам потрібна система управління базами даних.


Ще одна характеристика MySQL – це те, що це реляційна база даних. Реляційні бази даних – це ті, що зберігають дані в окремих таблицях, а не просто розміщують їх у одному великому сховищі. Це означає, що зберігання та пошук даних стає ефективним, оскільки файли організовані в конкретні місця зберігання. Фактично, термін SQL означає “Мова запиту на структуру” і з тих пір став найпоширенішою стандартизованою мовою доступу до даних.

Ще одна гарна річ з MySQL – це те, що це Open Source, що означає, що кожен, хто бажає, може використовувати його та навіть модифікувати його відповідно до своїх потреб. Будучи відкритим кодом, він стає безкоштовним, тому кожен може просто завантажити його з Інтернету, не боячись платити за нього. На додаток до всього, сервер MySQL відомий своєю швидкістю, надійністю, масштабованістю та простотою у користуванні. Деякі можуть подумати, що безкоштовний приносить чимало недоліків, але сервер працює на робочому столі або ноутбуці комфортно швидко.

Як створити базу даних MySQL?

Багато програм, таких як програмне забезпечення для електронної комерції, програми CMS та форуми, для запуску використовують бази даних MySQL. Для того, щоб створити базу даних MySQL, вам потрібно пройти тришаговий процес; перший – створення користувача та пароля бази даних, другий процес – це призначення привілеїв користувачеві для доступу до бази даних, а третій – власне створення бази даних.

Це може здатися непростим, але із застосуванням майстра баз даних MySQL, знайденого у вашому cPanel, завдання створення бази даних стає швидким, простим та легким. Вам потрібно виконати наступні кроки:

 • По-перше, вам потрібно увійти до свого cPanel і натиснути майстра баз даних MySQL, який можна знайти під заголовком «Бази даних».
 • Потім потрібно ввести ім’я вашої бази даних у “Крок 1”.
 • У “Крок 2” вам потрібно ввести ім’я та пароль бази даних.
 • Потім у “Крок 3” вам потрібно призначити користувачеві привілеї у вашій базі даних. Ви можете просто натиснути «Усі привілеї», якщо інше спеціально не вимагає розробник.
 • “Крок 4” – це фактично короткий виклад усіх виконаних завдань. Ви можете помітити, що ім’я вашої бази даних та користувач бази даних використовують ім’я користувача cPanel як префікс. Якщо вам потрібно створити додаткові бази даних, все, що вам потрібно зробити, – це повторити перерахований вище процес.

Як експортувати базу даних MySQL в phpMyAdmin?

Іноді у вас може виникнути необхідність зробити резервну копію вашої бази даних, або в якості заходів безпеки, або для того, щоб перенести вашу базу даних на інший сервер. Ви можете легко експортувати свою базу даних, використовуючи phpMyAdmin, інструмент, який можна знайти у вашому cPanel. Щоб експортувати, потрібно зробити наступне:

 • Все починається з вашого cPanel, тому, перш за все, ви повинні увійти до свого cPanel.
 • Під заголовком Бази даних натисніть значок phpMyAdmin, а потім виберіть базу даних, яку ви хочете експортувати, зі списку в лівому меню. Ви можете вибрати його, натиснувши на нього.
 • Потім натисніть на вкладку Експорт, яку можна знайти в меню вгорі сторінки.
 • Під заголовком “Експорт” перевірте нижче “Переглянути дамп (схему) бази даних” і переконайтесь, що вибрані всі таблиці, а також параметр SQL.
 • Потім у розділі “Структура” увімкніть опцію “Додати DROPTABLE / VIEW.PROCEDURE / FUNCTION” та переконайтесь, що вибрано “Save as file”, який знаходиться в нижній лівій частині сторінки. Зверніть увагу, що якщо ваша база даних досить велика, ви можете вибрати “блискавку” або “gzipped” для набагато швидшого завантаження.
 • Клацніть на кнопку «Перейти» в нижньому правому куті та натисніть кнопку «Зберегти», коли буде запропоновано. Ця дія запускає процес завантаження на ваш локальний комп’ютер. Для декількох баз даних просто повторіть крок 3 – 7.

Як імпортувати до бази даних MySQL в phpMyAdmin?

Незважаючи на необхідність експорту бази даних, ви також виявляєте необхідність імпорту одного з іншого сервера на ваш сервер. Для цього ви також можете використовувати phpMyAdmin. Однак, щоб імпортувати його, потрібно мати файл резервного копіювання бази даних, який зазвичай приймає розширення “.sql”, хоча також приймаються .zip та tar.gz. Щоб імпортувати файл, потрібно зробити наступне:

 • Знову вам потрібно увійти до свого cPanel.
 • Після входу в систему натисніть значок phpMyAdmin, який можна знайти в розділі “Бази даних” вашого домашнього екрану cPanel..
 • Потім виберіть базу даних, яку потрібно імпортувати, зі списку в лівому меню.
 • У верхньому меню перейдіть на вкладку Імпорт.
 • Потім у розділі “Файл для імпорту” натисніть кнопку “Огляд” і знайдіть файл резервної копії бази даних.
 • Потім натисніть кнопку «Перейти» в нижній правій частині екрана, щоб розпочати процес імпорту. Після того, як імпорт завершиться, ви побачите зелену галочку під вкладками та повідомлення, яке повинно говорити таке: “Імпорт успішно завершений, … ..”
 • Якщо вам потрібно імпортувати більше або кілька баз даних, вам потрібно повторити і виконати крок 3 – 7 для кожної бази даних, яку ви хочете імпортувати.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map