Тенденції веб-дизайну

Тенденції веб-дизайну постійно змінюються, і 2020 рік не є винятком.


Цього року багато дизайнерів розпочинають сміливі експерименти – порушуючи правила, винаходять існуючі стилі та беручи ще більше натхнення від промислового та друкарського дизайну, а інші продовжують розширювати межі грайливої ​​типографії та сміливого мінімалізму, настільки популярних за останні кілька років.

З виду пташиного польоту дизайнерського ландшафту чітко видно, що підходи до дизайну різноманітніші, ніж будь-коли.

Але за цим розмаїттям естетики та підходів, що лежать в основі, лежить все більший розрив. Незважаючи на те, що дизайн UX та його спрямованість на зручність використання та функції стають все більш актуальними, зростаюча технічна гнучкість, доступна для дизайнерів, змусила іншу групу ще більше зосередитися на веб-дизайні як художньому носії.

Все це означає, що 2020 рік – це рік проектних крайнощів. Дні єдиного підходу, що сприймає мережу штурмом (пам’ятаєте плоский дизайн 2012 року?), Закінчуються. Що залишилося – набагато більш нюансований та набагато цікавіший.

Давайте розглянемо топ-тенденції дизайну 2020 року.

Тенденції естетичного веб-дизайну 2020 року

1. Чорний – назад

Коли Apple і Google майже одночасно випустили налаштування темного режиму в 2019 році, вони розпочали тенденцію популярних веб-сайтів, що розробляють альтернативні теми, розроблені спеціально для ситуацій із слабким освітленням..

Але тривалий вплив темного режиму може бути ще ширшим. Раптом веб-сайти Geocities з 1997 року вже не мали монополії на темний фон та неонові кольори. І дизайнери в 2020 році користуються перевагою.

Тисячі дизайнерів вже випустили веб-сайти з темними темами вже цього року, і їх дизайн не призначений виключно для низького освітлення. Темні фони знову мейнстрим. Чорний повернувся.

Темна тема DevArt

Google DevArt і Два кави шимпанзе є двома чудовими прикладами стилю.

2. Шрифти Didone

Дизайнери широко експериментували з типографією 2019, і ця тенденція вже набирає швидкість у 2020 році, кристалізуючись у певному наборі шрифтів, відомих як Didones.

Дідони – це шрифти з довгими вузькими серифами, товстими вертикальними штрихами та контрастними тонкими горизонтальними лініями.

Друкарі популяризували Didones на початку 1800-х, і ці шрифти користуються відродженням у 2020 році. Деякі вже називається Дідоном “Типографія наступного десятиліття”, і ми схильні погодитися.

логотипи didone

Логотипи Allswell, Vox та Winc є яскравими прикладами стилю, але це не лише прямі для споживачів бренди та медіа-компанії. Багато технологічних стартапів, як Skillshare і Робін, використовують Didones як вторинні шрифти, щоб принести нотку людяності брендам, які б інакше відчували себе холодно і робототехнічно у 2020 році.

Skillshare використовує типографіку дидонів

3. Негабаритний тип

Якщо говорити про шрифти, Didones – не єдиний тренд типографічного дизайну цього року.

На початку 2020 року вже спостерігаються численні сайти, що експериментують з різко великим типом. У багатьох випадках шрифти дизайнерів розміщують настільки великі розміри, що один або два рядки тексту займають більшу частину або навіть увесь область перегляду.

Ковбойський велосипед використовує великі шрифти

Дизайнери часто поєднують цей тренд із сміливими кольорами та ілюстраціями, поєднаними тісно із самим типом. Ковбойські велосипеди є фантастичним прикладом стилю.

4. Старовинні стилі

Шрифти – не єдині реліквії, що повертаються. У цьому році вінтажні стилі великим чином повернулися.

Від психоделічних кольорів 60-х і більш теплих земних тонів 70-х до аркадної чутливості 80-х та гранж-текстур 90-х років ностальгія ніколи не перевищує кількох клацань у цьому році.

Деякі з цих конструкцій, як, наприклад, Gucci Гра на скейтборді, явно пародії, а інші, як дизайни Десятки і NudieJeans, сприймати себе набагато серйозніше.

Гра на скейтбордингу в стисках Гуччі

Звичайно, ностальгія є потужним інструментом продажів, оскільки існують речі, що викликають ностальгію, а популярні бренди, такі як Apple, Nike та Instagram, успішно використовували її протягом багатьох років. Але ця тенденція зростає, і, мабуть, вінтажні стилі залишаться частиною розмови протягом наступного десятиліття.

5. Охоплюючи глибину

На початку 2020 року багато брендів запустили дизайни, що демонструють стиль штучного 3D, який використовує шари та тіні для створення глибини.

На відміну від скеуоморфізму початку 2000-х років або плоскої тенденції дизайну, яка слідувала за цим, цей стиль не повністю охоплює нефункціональний орнаменталізм, або повністю уникає його. Натомість дизайнери прагнуть привернути увагу до ключових елементів змісту – наприклад, закликів до дії та ілюстративних зображень – з точки зору перспективи.

Простіше кажучи, це не просто. Це плоско-іш.

Приклад домашньої сторінки Fullstory

Поточна домашня сторінка FullStory – це наочний приклад стилю з кожною графікою, що містить як розмиті, так і неяскраві тіні, кілька шарів, а також поєднання фотографій та ілюстративних елементів. Існує навіть вторинний шрифт Didone-esque для гарної міри.

6. Сміливий мінімалізм

Мінімалізм залишається таким же популярним у цьому році, як і минулих років, якщо не більше.

Насправді багато сайтів-мінімалістів почуваються навіть сміливішими, ніж будь-коли, покладаючись майже на важку типографіку та насичені кольори для створення краси. Третій сайт & Grove – це фантастичний приклад, який містить чергування кольорових блоків з повним оглядом, грайливу типографіку Didone та багато негативного простору для залу дихання.

Інші приклади, як Інновації важкі, уникайте ілюстрацій цілком, але використовуйте анімацію, щоб розповісти історію.Третій і гай мінімалістичний сайт

Хоча мінімалізм може не здаватися новаторським у 2020 році, приємно бачити, як він продовжує рости і розвиватися таким чином. І якщо дизайнери продовжуватимуть використовувати його з таким вражаючим впливом, мінімалізм, швидше за все, залишиться в тренді на довгі роки.

7. Футуристичні теми (і кольорові схеми)

Начебто, стилістика наукової фантастики повертається у великій мірі у 2020 році.

З натхненних НЛО дизайнів Сайт BrightScout до графіки космічної колонізації InVision Звіт про галузь DesignBetter, дизайнери використовують космос та наукову фантастику як основу для інновацій, як і їх колеги у 1950-х.

Футуристична тема сайту Brightscout

Навіть традиційно висунуті категорії як фінансові послуги стрибають на смузі, використовуючи світлі кольорові схеми, щоб скрасити інакше тьмяні місця.

8. Абстрактні ілюстрації

Абстрактні ілюстрації – часто складаються з пастельних силуетів – були скрізь у 2019 році. Якщо на початку 2020 року є якісь ознаки, ця тенденція буде продовжувати зростати.

Веб-сайти, як GitHub і HelloSign використовувати ці ілюстрації тонко, тоді як інші люблять Повітряний літак відчувати важкі руки. Ми отримуємо це; справжні люди використовують ваше абстрактне програмне забезпечення.

приклад домашньої сторінки, що передається на ефір

І все-таки, незалежно від його достоїнств, ця тенденція не схожа ні на що.

9. Іммерсивний 3D

Так звані експерти роками прогнозують зростання 3D-елементів на сучасних веб-сайтах, але 2020 рік може бути роком, який насправді відбувається масово.

Shopify - це створення інтерактивних 3d елементів

Більшість сторінок продуктів у Google Store використовують 3D-елементи для ілюстрації промислового дизайну фізичних продуктів Google, і навіть компанії SaaS, такі як Shopify, створюють інтерактивні 3D-елементи, хоча корисність анімації глобуса, що перетягується, сумнівна..

10. Експериментальна розповідь

2020 рік також може стати розквітом експериментальних та інтерактивних оповідань в Інтернеті.

Хоча сайти люблять Поразка Боко використовувати інтерфейс книги з мультфільмів, щоб популяризувати методи користувацького досвіду тощо TraffickWatch вирішувати вагомі питання, такі як торгівля людьми в документальному стилі.

приклад перегляду трафіку

Цей тип оповідання довгих форм розповідей колись був популярним у друкованих журналах та журналах, але, оскільки середовище затухає у популярності, фантастично бачити, що його замінюють більш інтерактивні та більш вісцеральні веб-аналоги.

Тенденції використання та використання продукту до 2020 року

Якщо все вищесказане було занадто суб’єктивним та артистичним, ви не самотні.

Дизайн досвіду користувачів росте популярність роками, і постійно зростаючий кадр дизайнерів більше дбає про функціональний вплив своїх дизайнів, ніж про естетику.

Ось декілька провідних тенденцій використання 2020 року.

1. Повернення інформаційної архітектури

Інформаційна архітектура, яку довгий час вважали моторошним дядьком дизайну UX, тріумфує повернення у 2020 році.

З появою систем дизайну та керованих даними бібліотек шаблонів GoodUI, дизайнери повертаються до та винаходити, шаблони інформаційної архітектури, які вони постійно ігноруються з перших днів Інтернету.

2. Доступність стосується мейнстріму

Адвокати та союзники роками наполягають на доступності до Інтернету із загальноприйнятими неоднозначними результатами. На сьогоднішній день дизайнери широко ігнорують стандарти, якщо вони їх взагалі знають, і більшість малих компаній вважають, що вони не можуть дозволити собі дизайн для доступності.

2020 рік може стати роком усіх змін.

Ряд стартапів, орієнтованих на забезпечення доступності мейнстріму, набирають популярності. AccessiBe і UserWay, наприклад, пропонуйте платформи SaaS, які автоматизують багато проблем, пов’язаних із забезпеченням доступу до веб-сайтів.

Приклад домашньої сторінки accessiBe

AccessiBe вже обслуговує довгий список відомих клієнтів, серед яких Fiverr, Hilton та BMW, тоді як UserWay може похвалитися такими клієнтами, як Disney, eBay та Coca-Cola. Після безлічі судових позовів проти компаній, які мають низький рівень доступності в 2019 році, обидва стартапи, схоже, готові значно зрости в 2020 році.

3. Прозорість зараз

Закони про конфіденційність споживачів Інтернету, такі як GDPR та CCPA, ймовірно, є лише вершиною айсберга. У 2020 році споживачі вимагають підвищення рівня прозорості та контролю над своїми даними.

У 2000-х та 2010-х роках компанії належали дані своїх клієнтів. У 2020 році і далі, схоже, цей сценарій розгортається.

4. Файли дизайну зникають

Чи може 2019 рік бути останнім роком, який ви фактично проектуєте, використовуючи файли, збережені локально на своєму ноутбуку? Зростаюча група дизайнерів так вважає.

Фігма, платформа для спільного дизайну UX із вбудованою версією, набула такої популярності у 2019 році, що не важко уявити собі світ, де надсилання останньої версії дизайну колезі – це минуле..

Приклад домашньої сторінки figma

У цьому сміливому новому світі багато дизайнерів можуть співпрацювати над одним файлом, клієнти та зацікавлені сторони можуть давати відгуки в режимі реального часу, а інструменти стали настільки простими у використанні, що майже кожен може зробити свій внесок.

5. Тестування, вимірювання та експерименти

Хоча майже все інше змінилося в Інтернеті, тестування A / B та аналітика продуктів витримали випробування часом. 2020 рік не стане винятком.

Незважаючи на те, що передбачувачі домового дня GDPR хочуть, щоб ви повірили, вимірювання та експерименти живі та здорові. Звіт про маркетинг та аналітику прямого реагування може стати більш складним у 2020 році, але Інтернет буде розвиватися для вирішення цієї проблеми.

У світі, де оптимізовані коефіцієнти конверсії та утримання користувачів все найголовніше, компанії продовжуватимуть впроваджувати інновації.

Шлях вперед

Якщо більше десятиліття веб-дизайну та розробок нас чомусь навчили, слід скептично розглядати тенденції та уникати потрапляння в ажіотаж.

Остерігайтеся синдрому блискучих предметів.

Якщо ви займаєтесь бізнесом в Інтернеті або працюєте в Інтернет-професії, найкраще зробити акцент на своєму плані та вибрати стратегію та тактику, які, найімовірніше, допоможуть досягти поставлених цілей..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map