Популярна CMS за часткою ринку


популярні cms


Якщо ви новачок у світі систем управління вмістом (CMS), ось вам дуже просте визначення:

Системи управління вмістом дозволяють нетехнологіям світу створювати повномасштабні, робочі, професійні веб-сайти, не потребуючи дотику до коду.

Під час використання CMS вам не потрібно розуміти, як працюють веб-сайти. І класна річ у тому майже половина всіх 1,271,920,923 веб-сайтів онлайн використовуйте CMS, щоб ви були в хорошій компанії.

Ми проведемо вас через 10 найпопулярніших платформ CMS за часткою ринку. Ми також вивчимо особливості кожної платформи CMS, вимоги до рівня кваліфікації користувачів, типи підприємств, які найкраще підходять до платформи тощо..

Швидкий огляд статистики та вмісту:

 1. WordPress (27+ мільйонів живих веб-сайтів)
 2. Вікс (3,8+ мільйонів живих веб-сайтів)
 3. Квадратний простір (1,9+ мільйонів живих веб-сайтів)
 4. Joomla! (1,8+ мільйонів живих веб-сайтів)
 5. Шопіруйте (1,1+ мільйонів живих веб-сайтів)
 6. Друпал (630+ тисяч веб-сайтів у реальному часі)
 7. Блогер (430+ тисяч веб-сайтів у реальному часі)
 8. Prestashop (285+ тисяч веб-сайтів)
 9. Мадженто (265+ Тисяча веб-сайтів)
 10. Бітрикс (223+ тисячі веб-сайтів у реальному часі)

10 найпопулярніших платформ CMS

Усі дані, включені в цю статтю, посилаються на цей ресурс: Вбудований.

1. WordPress (27+ мільйонів живих веб-сайтів)


WordPress

Вважаючи гегемотом популярних CMS, WordPress продовжує лідирувати на ринку з великим запасом. З точки зору всього Інтернету (веб-сайти, створені з або без CMS), 35,6% з них – це веб-сайти WordPress.

WordPress – це програмне забезпечення з відкритим кодом, що означає, що його безкоштовно завантажувати та використовувати. Однак для створення та завантаження вашого веб-сайту WordPress потрібно придбати користувацький домен та хостинг.

Ще одна перевага WordPress полягає в тому, що платформа пропонує тисячі професійних тем і ви можете встановити практично будь-яку функцію через тисячі плагінів. Більшість плагінів безкоштовні (преміальні плагіни доступні для спеціалізованого використання), а теми WordPress зазвичай варіюються від 15 до 60 доларів+.

Ось Avada, одна з найбільш продаваних тем WordPress на ринку ThemeForest:

Авада
Джерело зображення: Авада.

Рівень навичок: 1-2

Більшість людей скажуть вам, що WordPress простий у використанні. Так є, але це стосується застереження. Існує трохи кривої навчання, і маневрування навколо адміністративного сервера може бути складним для новачків. WordPress також є мрією хакера, тому важливо бути в курсі оновлень версій.

Оскільки WordPress є відкритим кодом, вам потрібно буде самостійно завантажити та встановити його на хостинг-сервері. На щастя, більшість хостів мають установку одним клацанням миші, що економить час (ручна установка також дещо технічна). Якщо вам потрібна допомога, швидкий пошук Google поверне інформацію про будь-яку технічну проблему WordPress.

Види бізнесу:

Веб-сайти WordPress підходять для будь-якого виду бізнесу. Від електронної комерції до блогерів до бізнес-сервісів та стартапів, орієнтованих на технології, WordPress пропонує безліч функцій та можливостей, що дозволяють практично кожному бізнесу швидко і швидко працювати. Однак для веб-сайтів електронної комерції знадобляться спеціалізовані плагіни, такі як WooCommerce.

Плюси:

 • Friendly SEO-дружні функції
 • Friendly Мобільні функції
 • -Дружнє для користувачів
 • Functionality Функціонал ведення блогів (для блогів було створено програмне забезпечення WordPress)
 • Functionality Функціональність електронної комерції

Мінуси:

 • �� WordPress зручний у користуванні, але навчитися та керувати ним, якщо ви новачок у платформі, може бути важко.

ПРИМІТКА: Ми маємо на увазі тут WordPress.org. Це не слід плутати з WordPress.com, менш надійною версією WordPress, яка не вимагає від вас хостингу. Ось різниця між WordPress.org та WordPress.com.

2. Вікс (Оплачено)


Вікс

Wix – це ще один розробник веб-сайтів, який створений для всіх. Він також повністю розміщений і Wix керує всіма технічними деталями.

Ціни на Wix
Ціни на Wix.

Wix пропонує безкоштовний, обмежений план. Преміум оновлення включені в платні пакети, які починаються від $ 13 – $ 39 на місяць для основних веб-сайтів і $ 23 – $ 500 + на місяць для веб-сайтів для бізнесу та електронної комерції..

Види бізнесу:

Wix найкраще підходить для приватних підприємців або малого бізнесу будь-якого типу; однак його можливостей електронної комерції та блогів бракує порівняно з можливостями Shopify та WordPress відповідно. Як і в Squarespace, він обмежений, якщо ви хочете сильно налаштувати свій веб-сайт. Налаштування може зажадати допомоги розробника.

Останніх років функцій SEO від Wix бракує, але популярна платформа CMS вдосконалюється. Для малого бізнесу це не проблема, але середній та великий бізнес знайде кращі результати на більш надійній платформі.

Рівень навичок: 1

Wix зручний і простий в експлуатації. Для ознайомлення з платформою знадобиться невелика крива навчання, але це, як правило, просто.

Плюси:

 • Features SEO-зручні функції (краще в останні роки)
 • Friendly Мобільні функції
 • -Дружнє для користувачів
 • Functionality Функціонал блогів (не такий надійний, як WordPress)
 • Functionality Функціонал електронної комерції (не такий надійний, як Shopify)

Мінуси:

 • �� Вартість – є щомісячна плата за користування платформою; проте, Wix пропонує безкоштовний, обмежений план
 • �� Особливості та налаштування дещо обмежені для більш усталених підприємств

Ось наш підручник щодо використання Wix.

3. Квадратний простір (Оплачено)


Квадратний простір

Squarespace – це платформа для створення веб-сайтів із перетягуванням, яка не потребує встановлення на вашому хостинг-сервері, оскільки не є відкритим кодом. Як і в Shopify, Squarespace має хостинг, SSL сертифікати, підтримку та інші функції, вбудовані в платформу. Все це включено до цінової плати, яка становить від 12 до 40 доларів на місяць.

Ціноутворення в квадраті
Ціноутворення в квадраті.

Квадратний простір відомий своїми чистими, сучасними шаблонами. Естетично він схиляється до простого та елегантного, а шаблони містять багато простору.

Шаблон квадрата
Шаблон квадрата.

Види бізнесу:

Усі типи підприємств можуть знайти житло на Squarespace. Якщо ви не новачок у створенні веб-сайтів, Squarespace може стати хорошим місцем для початку. Одним із мінусів розробника веб-сайтів, як Squarespace, є те, що платформа не пропонує стільки гнучкості в налаштуваннях, як платформа з відкритим кодом, як WordPress. Вам потрібно буде найняти розробника, якщо ви хочете налаштувати понад параметри тем.

Рівень навичок: 1-2

Вставання та біг потребує певної підготовки щодо використання платформи. Але маневрувати відносно легко, як тільки ви причепилися до цього, і Squarespace пропонує численні відео з підручника.

Плюси:

 • Friendly SEO-дружні функції
 • Friendly Мобільні функції
 • -Дружнє для користувачів
 • Functionality Функціонал блогів (не такий надійний, як WordPress)
 • Functionality Функціонал електронної комерції (не такий надійний, як Shopify)

Мінуси:

 • �� Вартість – є щомісячна плата за користування платформою
 • �� Особливості та налаштування дещо обмежені для більш усталених підприємств

4. Joomla! (1,8+ мільйонів живих сайтів)


Joomla!

Незважаючи на те, що Joomla! посідає друге місце серед найпопулярніших CMS-платформ, це все ще досить далеко від лідера WordPress, який виходить назустріч за часткою ринку.

Це сказало, Джомла! є життєздатною CMS для багатьох типів веб-сайтів. Це безкоштовний та відкритий код типу WordPress, а також буде потрібно придбання користувальницького домену та хостинг для налаштування. Установка одним натисканням кнопки доступна у більшості постачальників послуг хостингу.

Подібно до плагінів WordPress, Joomla! пропонує розширення, які дозволяють налаштувати функції вашого веб-сайту.

Рівень навичок 2-3:

Ми призначили Joomla! рівень навичок 2-3, тому що це може бути трохи складніше, ніж налаштовувати WordPress. Сказавши це, Інтернет заповнений навчальними посібниками та порадами щодо того, як зробити практично все, що завгодно на платформі.

Види бізнесу:

Схожий на WordPress, Joomla! розмістить будь-який тип веб-сайту бізнесу, незалежно від того, наскільки великий він чи маленький.

Плюси:

 • Friendly SEO-дружні функції
 • Friendly Мобільні функції
 • Functionality Функціонал блогів
 • Functionality Функціональність електронної комерції

Мінуси:

 • �� Не дуже зручна для новачків

5. Шопіруйте (1+ мільйонів живих веб-сайтів)


Шопіруйте

Shopify – лідер галузі в галузі електронної комерції. На відміну від перших трьох популярних платформ CMS, Shopify є SaaS (програмне забезпечення як послуга). Ви платите платформі плату (від 29 до 299 доларів на місяць) за керування технічними деталями магазину, такими як хостинг, безпека, сертифікація SSL та всі інші функції, необхідні для роботи вашого магазину..

Оцініть ціни
Оцініть ціни.

Shopify вбудував у платформу всі функції, необхідні власникам магазинів електронної комерції, такі як збір платежів, доставка, управління запасами та знижками тощо. Shopify також пропонує кілька плагінів, що дозволяють налаштувати ваш магазин.

Як WordPress, але хочете спробувати Shopify? Ви також можете інтегрувати Shopify зі своїм веб-сайтом WordPress.

Види бізнесу:

Shopify орієнтована лише на магазини електронної комерції.

Рівень навичок: 1

Shopify – це проста у користуванні платформа для новачків. Хоча вивчення платформи займе певний час, Shopify піклується про всі технічні деталі. Якщо у вас є проблеми, для допомоги доступна підтримка Shopify.

Плюси:

 • Friendly SEO-дружні функції
 • Friendly Мобільні функції
 • -Дружнє для користувачів
 • Functionality Функціонал блогів
 • Functionality Функціональність електронної комерції

Мінуси:

 • �� Вартість – є щомісячна плата за користування платформою

6. Друпал (Відкрите джерело)


Друпал

Як і WordPress та Joomla!, Drupal – це безкоштовне програмне забезпечення з відкритим кодом, яке вимагатиме придбання та встановлення користувальницького домену на вашому хостинг-сервері. Програмне забезпечення також пропонує теми та модулі, що дозволяють налаштувати функції та функції вашого веб-сайту.

Чому вибирати Drupal через WordPress? У той час як WordPress простіший у використанні, Drupal – це потужний центр, який фокусується на складних сайтах соціальних видавців, які мають багато вмісту і містять великі бази даних.

Види бізнесу:

Будь-який вид бізнесу буде придатним для Drupal, але для деяких підприємств можуть знадобитися додаткові платформи та розширення Drupal.

Рівень навичок: 2-3

З Drupal може бути складніше працювати, ніж навіть з Joomla !, особливо при зміні вигляду вашого сайту. Оновлення розширень також може бути проблемою, коли вони несумісні, що може траплятися частіше. Якщо ви запускаєте магазин електронної комерції, Drupal Commerce і Ubercart є варіанти; однак, вони можуть вимагати допомоги розробника для налаштування.

Плюси:

 • Friendly SEO-дружні функції
 • Friendly Мобільні функції
 • Functionality Функціонал блогів
 • Functionality Функціональність електронної комерції

Мінуси:

 • Dru Що стосується зручності для користувачів, Drupal може вимагати допомоги розробника

WordPress vs. Joomla! проти Drupal? Перегляньте наш посібник зі порівняння, який допоможе вам вибрати.

7. Блогер (Безкоштовно)


Блогер

Blogger – безкоштовна платформа для ведення блогів, що належить Google. Google розміщує ці блоги, тому ваше доменне ім’я буде містити піддомен blogspot.com. У вас також є можливість налаштування хостингу та перенаправлення домену Blogger на власний домен на ваш вибір.

Види бізнесу:

Blogger – це платформа для випадкових блогерів, які не хочуть будувати бізнес. Його простота задовольняє початківців і тих, хто веде блог для особистої насолоди.

Рівень навичок: 1

Blogger простий у використанні та експлуатації.

Плюси:

 • Friendly SEO-дружні функції
 • Friendly Мобільні функції
 • -Дружнє для користувачів
 • Functionality Функціонал блогів (не такий надійний, як WordPress)

Мінуси:

 • Functionality Функціонал електронної комерції (не призначений для електронної комерції)

8. Prestashop (Оплачено)


Prestashop

Подібно до Magento, Prestashop – це платформа з відкритим кодом, орієнтована на бізнес з електронної комерції. Prestashop безкоштовний у користуванні, але вам потрібно придбати користувацький домен та налаштувати хостинг. Якщо ви хочете більш доступне, зручне для користувачів рішення, ніж Magento, можливо, дорогою стане Prestashop.

Prestashop також пропонує Prestashop Ready, всеосяжне рішення, яке повністю забезпечено та розміщено. Цей план коштує 24,90 євро на місяць.

Види бізнесу:

Prestashop орієнтований лише на електронну комерцію та більше задовольняє малий та середній бізнес.

Рівень навичок: 2+

Хоча його функції та параметри налаштування дещо обмежені, Prestashop зручніший для користувачів, ніж Magento, і менш дорогий в експлуатації. З цих причин він обслуговує малий бізнес. Однак у новачків підтримка може бути обмеженою. План Prestashop Ready буде набагато простішим у використанні та обслуговуванні, ніж установка програмного забезпечення з відкритим кодом.

Плюси:

 • Features SEO-зручні функції (Magento пропонує більше функцій SEO)
 • Friendly Мобільні функції
 • -Дружнє для користувачів
 • Functionality Функціонал блогів
 • Functionality Функціональність електронної комерції

Мінуси:

 • �� Особливості та налаштування дещо обмежені для більш усталених підприємств

9. Мадженто (Оплачено)


Мадженто

Magento – безкоштовна платформа електронної комерції з відкритим кодом. Як і у WordPress, ви купуєте власний домен і завантажуєте та встановлюєте Magento на хостинг-сервери.

Magento пропонує кілька рішень залежно від розміру вашого бізнесу. Вони починаються від нульових доларів (Magento Open Source), а також включають всебічне хмарне рішення (Magento Commerce) та масштабують до рівня на рівні підприємства, який може коштувати тисячі доларів на рік.

Види бізнесу:

Magento орієнтований лише на електронну комерцію і може працювати з більшими брендами та підприємствами на рівні підприємств.

Рівень навичок: 3+

На відміну від іншого більш популярного програмного забезпечення з відкритим кодом, хостинг-провайдери зазвичай не пропонують варіант установки Magento одним кліком. Також може бути важко дістати Інтернет та працювати, особливо для новачків.

Плюси:

Features SEO-зручні функції (краще в останні роки)

Friendly Мобільні функції

Functionality Функціонал блогів

Functionality Функціональність електронної комерції

Мінуси:

�� Що стосується зручності користувачів, Magento може вимагати допомоги розробника

10. Бітрікс (Bitrix24)


Бітрикс

Компанія Bitrix почала розробник веб-сайтів у 1998 році. З тих пір вона перетворилася на повномасштабний інструмент співпраці для бізнесу і перейменована в Bitrix24.

З пакетами, які починаються від 199 доларів на місяць, ця популярна платформа CMS пропонує такі функції, як проект, HR, управління документами та часом, функціональність співпраці, побудова веб-сайтів, управління відносинами з клієнтами та інше.

Конструктор веб-сайтів пропонує хостинг, пропускну спроможність, шифрування SSL та такі функції, як форми, маркетинг електронної пошти та необмежені сторінки.

Види бізнесу:

Bitrix24 обслуговує більш розвинені підприємства від малого до рівня підприємства в будь-якій вертикалі. Крива навчання крута, але функціонал всеосяжний. Якщо ви шукаєте лише розробника веб-сайтів, цей інструмент може бути не для вас.

Рівень навичок: 2

Не потрібно розуміти код, але існує крута крива навчання щодо роботи з програмним забезпеченням.

Плюси:

 • Friendly SEO-дружні функції
 • Friendly Мобільні функції
 • -Зручний у користуванні (так, але знадобиться час, щоб вивчити систему)
 • Functionality Функціонал блогів (не такий надійний, як WordPress)
 • Functionality Функціональність електронної комерції

Мінуси:

 • Для роботи програмного забезпечення потрібна крута крива навчання

Поради щодо швидкого запуску, яку платформу CMS вибрати

Ось підсумок найпопулярніших платформ CMS:

 1. WordPress (безкоштовно, з відкритим кодом)
 2. Вікс (безкоштовне платне рішення все включено)
 3. Квадратний простір (платне рішення все включено)
 4. Joomla! (безкоштовно, з відкритим кодом)
 5. Друпал (безкоштовно, з відкритим кодом)
 6. Шопіруйте (платне рішення для електронної комерції все включено)
 7. Блогер (безкоштовна платформа для ведення блогів)
 8. Prestashop (безкоштовне рішення з електронною комерцією з відкритим кодом; платний план “все включено”)
 9. Мадженто (безкоштовне рішення з електронною комерцією з відкритим кодом; платні варіанти, на рівні підприємства)
 10. Bitrix24 (платня платформи співпраці все включено)

Одне з перших рішень, яке потрібно прийняти, – чи хочете ви відкритого коду чи все включеного рішення SaaS. Рішення з відкритим кодом вимагають, щоб ви самі розмістили свій веб-сайт. З веб-сайтом, який розміщується на власних веб-сайтах, ви зберігаєте повний контроль над своїм веб-сайтом (ви фактично ним володієте), але цей процес є більш технічним і вимагає постійного обслуговування.

Зроблені для вас рішення SaaS усувають технічні проблеми, але вони запускають ваш веб-сайт на своєму хостингу і тому мають повний контроль над ним.

TL; DR

WordPress як і раніше панує серед усіх платформ CMS.

Якщо ви шукаєте готове для вас рішення, Wix або Squarespace стане хорошим вибором, залежно від вашої бізнес-моделі.

Якщо ви займаєтесь електронною комерцією, і вам цікаво рішення з відкритим кодом, Shopify або Prestashop стане хорошим вибором. Магазини електронної комерції на рівні підприємства повинні враховувати Magento.

Нарешті, якщо ви хочете всебічної співпраці та платформи CMS, Bitrix24 стане для вас варіантом.

Готові створити свій веб-сайт? Почніть тут із цього покрокового керівництва.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me