Курс крашів Google Analytics для цифрових маркетологів

Сприяв запрошений експерт Ендрю Маклафлін для Цифровий маркетинг Colibri


Одне, що ми дізналися як провідне агентство цифрового маркетингу в Сан-Франциско, – це те, що наші зусилля майже абсолютно безглузді, якщо у нас немає способу оцінити свій вплив. Як і більшість підприємств, і наш залежить від зворотного зв’язку, відстеження результатів, тестування нових підходів та стратегій та вміння об’єктивно порівнювати результати.

Для цифрових маркетологів Google Analytics є одним з найважливіших інструментів для відстеження результатів та забезпечення того, щоб ваш веб-сайт був оптимізований для пошукових систем. Ми зібрали цей збірний курс нижче, щоб дати вам рамки, які вам потрібні для розуміння програмного забезпечення, і почати працювати над ним у вашому власному цифровому наборі інструментів. Невелика відмова від відповідальності, це не має на меті замінити власний курс аналітики Google та сертифікацію, а скоріше доповнити його.

Google Analytics та значення чисел

Уявіть собі сценарій: середина весни. На вашому веб-сайті щойно опублікована нова цільова сторінка, яка використовує дещо іншу фразу від вашої звичайної брендингу. Ви посилаєтесь на цільову сторінку зі свого щомісячного бюлетеня та публікуєте посилання на неї у своїх облікових записах у соціальних мережах. Через три дні на вашому веб-сайті спостерігається помітний приріст конверсій (скажімо, продажів у вашому інтернет-магазині). Схоже, що конверсії співвідносяться з новою цільовою сторінкою та зміненим брендингом, тому ви повторно робите весь свій сайт, щоб він відповідав новому тону та зображенню. Однак раптом конверсія падає, а дохід досягає найнижчого рівня. Що пішло не так?

Помилкою в цьому прикладі було співставлення кореляції двох подій – нової цільової сторінки та збільшення кількості конверсій – та припущення без доказів того, що новий бренд безпосередньо спричинені шип у перетвореннях. Якщо ви відстежували ваш трафік за допомогою Google Analytics, ви помітили, що показник відмов для нової цільової сторінки був надзвичайно високим, а час на сторінці – незвично низьким. Люди ненавидів новий брендинг, навіть людям, яким сподобався ваш сайт, достатньо, щоб підписатися на розсилку. Ваші конверсії зростали, оскільки вони завжди сприймають цю пору року: люди купують подарунки до Дня матері.

У такому сценарії аналітика даних врятувала б ваш сайт від нещасного самоврядування безпідставних дій. Маючи важкі числа, відстежувати їх походження та сегментувати дані за кількома різними змінними – єдиний чіткий шлях до успіху.

Як Ні Для використання Google Analytics

-Канали проти методики

Незважаючи на те, що наш вищеназваний сценарій говорив, не помиляйтеся на Google Analytics як інструмент маркетингу “все-на-ціле”, яким користуються деякі люди. Дійсно, є одна кардинальна помилка, яку роблять багато недосвідчені маркетологи, коли вперше використовують Google Analytics. Пояснимо.

В основному, Google Analytics розбиває дані в основному за каналами. Існують й інші способи налаштування звітів, але за замовчуванням, і той, з якого починається більшість людей, розбивається трафік на групи типу “Органічні” (люди, які знайшли ваш сайт в результатах пошуку, запитуючи відповідні ключові слова), “Прямий” ( люди, які натиснули на посилання, завантажили закладку або ввели URL-адресу), “Соціальні” (люди, які надходили з рефералів у соціальних мережах), “Платний пошук” (люди, які натиснули на платне оголошення) тощо.

Таке групування даних за замовчуванням дозволяє небезпечно легко розглядати кожен дискретний канал як дискретний маркетинг стратегія. Це серйозна помилка, і вона вловлює дедалі більше цифрових маркетологів.

Google Analytics прекрасно допомагає вам розповідати про трафік на вашому веб-сайті та поведінку користувачів тощо, але не сприймайте це як вигадку для ваших ширших маркетингових зусиль. Найкраща порада, яку ми можемо дати вам, – це використовувати інструмент так, як він призначений. Не намагайтеся забити цвях викруткою і не сподівайтесь, що Google Analytics зробить важкий підйом для вашої стратегії цифрового маркетингу.

Що це Можна Зробіть

Тож, не виходячи з цього, поговоримо про різні сильні сторони та програми Google Analytics. Він може повідомити, звідки беруться ваші відвідувачі, згрупувавши ваш трафік у окремі джерела. Він може сказати вам, які типи шляхів користувачі слідують, як тільки вони потрапляють на ваш сайт, а дані можуть бути сегментовані за кількома змінними, щоб отримати більш вичерпну картину. Він може відслідковувати конверсії, цілі та взаємодію користувачів, і за правильних обставин можна використовувати, щоб дізнатися, чи впливають нові маркетингові ініціативи, на які ви сподівалися..

Розглянемо інший сценарій. Ви хочете дізнатися більше про демографічні показники користувачів, зокрема, щоб допомогти вам вирішити, чи варто вашому часу інвестувати гроші в спеціалізовану мобільну версію вашого веб-сайту або перенаправити маркетингові зусилля. Отже, ви графікуєте дані, розбиваючи користувачів на місцеположення, тип пристрою (роздільна здатність екрана може повідомити, чи це планшет, стільниковий телефон чи настільний ПК), браузер, мову тощо.

Аналізуючи результати, ви виявляєте, що більшість ваших відвідувачів – це в першу чергу німецькомовні користувачі планшетних ПК, більшість з яких базуються в Європі. Також здається, що більшість ваших користувачів є повторними відвідувачами, як правило, за прямим посиланням.

Так, що ти робиш?

У цьому випадку вам доцільно вкладати гроші у версію свого веб-сайту на німецькій мові, оптимізовану для мобільних пристроїв. Ви також, мабуть, побачите значний успіх від інформаційний бюлетень, оскільки такий великий відсоток ваших користувачів демонструє постійний або послідовний інтерес до вашого вмісту.

Дозволяючи даним розповісти більше про те, що відбувається насправді, ви дізнаєтесь більше про своїх користувачів, і зможете краще задовольнити їхні потреби.

Бенчмаркінг

Справа в даних, навіть вичерпних даних, полягає в тому, що вони вам не корисні без контексту. Ви не можете екстраполювати навіть з кількох точок даних. Ось тут і приходить бенчмаркінг.

В основному, бенчмаркінг – це процес, за допомогою якого ви відстежуєте дані в часі, залежно від обставин, щоб зрозуміти, як виглядатиме “типовий” спред, щоб у вас був спосіб оцінити дані для певної кампанії в середньому . Коли це можливо, ми відслідковуємо дані принаймні три місяці, принаймні, коли ми збираємося з нашими орієнтирами, просто для того, щоб врахувати людей, що вижили (наприклад, покупки на день матері!) В ідеалі, ви хочете відслідковувати дані за показниками за той же місяць, рік, той самий день тижня і навіть той самий час доби. Наприклад, якщо ваш трафік, як правило, обертається близько 5 ранку за тихоокеанським часом (це 14:00 у Берліні), ви хочете відстежувати результати за той самий період часу, порівнюючи результати нової кампанії або цільової сторінки. Більшість бізнес-сайтів, як правило, припадають на південь у будні дні, тоді як більшість сайтів для дозвілля припадають на вечір та вихідні.

Якщо на вашому веб-сайті вже деякий час, то завжди добре відстежувати показники річного року. Якщо ваш веб-сайт нарікає на Різдво, тоді не впадайте у відчай, якщо ваш трафік за червень не відповідає вашим найвищим показникам. Чим більше ви будете контекстуалізувати свої дані, тим вони стануть кориснішими, і точніші та виправленіші виводи, які ви створюєте.

Поради та стратегії

-Не торкайтеся необроблених даних

З моменту, коли ви реалізуєте коди відстеження аналітики, зберігайте один погляд, який повністю нефільтрований і немодифікований. Якщо у вас його немає, зробіть його зараз. Щойно ви фільтруєте свої дані, вони фільтруються заднім числом. Google не зберігає попередні версії, тому ваші зміни є постійними. Якщо ви випадково застосували фільтр неправильно або стерли певні дані, це піде на користь, тому зберігайте одну резервну копію всього свого облікового запису. Ви завжди можете заново створювати фільтри, але не можете відновити дані без архіву.

-Спробуйте спочатку все в тестовому режимі

Як і в попередній підказці, додаючи фільтри або створюючи власний вигляд, завжди слід вперше змінити в пісочниці. Використовуйте тестовий вигляд, щоб пограти навколо та переконатися, що ваші фільтри роблять те, що вам потрібно. Таким чином, у вас буде можливість спробувати ще раз і вдосконалити її, перш ніж зробити зміну постійною.

-Не робіть мільйон фільтрів, коли це зробите

Скажіть, ви фільтруєте бот-спам (і вам слід!). Ви не хочете, щоб підроблені дані користувачів перебирали ваші результати, і є безліч імен хостів, які ви хочете виключити. Однак пам’ятайте, що ви можете написати звичайний регулярний вираз, який ви можете додавати на невизначений термін для кожного нового імені хоста, яке ви хочете відфільтрувати. Створюючи лише один фільтр, який називається “бот-спамом” або щось подібне, і правильно користуватися ним, ви можете заощадити собі клопоту намагатися прочесати сотні сотень окремих фільтрів, коли вам потрібно додати або змінити певну річ. Це найкраща практика, і це позбавить вас від великого головного болю в довгостроковій перспективі.

-Документ все за датою

Google Analytics дозволяє вести журнал змін, модифікацій, нових сторінок тощо, і вам слід записувати кожен змінити. Я не можу наголосити на цьому досить. Уявіть, що ви помітили незрозумілий сплеск у трафіку, який почався два-три місяці тому, але починає скорочуватися. Яку зміну ви внесли на свій сайт три місяці тому, що, можливо, це спричинило його? Ви публікували бюлетень чи висвітлювали певну тему у своєму блозі? Ви внесли зміни в архітектуру свого сайту чи переструктурували меню? Ви додали код відстеження на сторінку, яка завжди була там, яка зараз є недостатньою з тих чи інших причин?

Без журналу та без контексту ваші дані, як би не драматично, вам не будуть корисні.

Думки прощання

Це все для нашого швидкого курсу збоїв Google Analytics для цифрових маркетологів. Ми сподіваємось, що це дасть вам більше основи для використання цього надзвичайно універсального інструменту. Якщо ви вже розбираєтесь у Analytics, ми сподіваємось, що ця публікація надихне вас продовжувати розвивати добрі звички та використовувати максимум своїх даних під час ваших постійних цифрових маркетингових заходів. Якщо ви зробили це до кінця цієї публікації, то від імені Colibri Digital Marketing, дякую за прочитане. Ти рок. Ми вітаємо ваші відгуки, тому дайте нам кричати далі Facebook або Twitter, і дайте нам знати, що ви думаєте! І щира подяка нашим добрим господарям за те, що ви працювали на цій посаді.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me