Контрольний список запуску веб-сайтів

Безкоштовний список запуску веб-сайтівСтворення веб-сторінки ніколи не було простішим з усіма розробниками веб-сайтів та програмним забезпеченням IDE, доступними на сьогоднішній день. Однак, запуск Веб-сайт із міцною основою і без жодної хіки – це зовсім інша справа. Щоб ваш веб-сайт потрапив під землю, вам потрібно подбати про елементи, крім налаштування кількох сторінок і написання копії.


Багато власників сайтів швидко створюють новий веб-сайт, а потім витрачають багато часу на установку SSL-сертифіката, написання вмісту та налаштування аналітики.

В ідеалі, це все елементи, з якими слід вирішити раніше ваш сайт запускається, тому ви можете зосередитись на тому, що важливо – розширити свою аудиторію та опублікувати найкращий вміст.

У цій статті ми ознайомимо вас із 17-кратним контрольним списком практично кожного елемента, з яким вам потрібно буде обробитись до дня запуску.

Будьмо готові до запуску вашого веб-сайту!

17-крок перевірка запуску веб-сайту

 1. Перевірка SSL (HTTPS)
 2. Оновлення системи CMS до останньої версії
 3. Налаштування резервних копій
 4. Інтеграція аналітики
 5. Переконайтеся, що всі сторінки додані
 6. Тестування навігації на сайті та посилання
 7. Коректування вмісту та копії
 8. Переконайтеся, що сайт доступний
 9. Перевірка вашого сайту на мобільних пристроях
 10. Тестування вашого сайту в різних браузерах
 11. Перевірка мапи сайту
 12. Генерування robots.txt
 13. Додавання метаданих та заголовків
 14. Використання розмітки схеми
 15. Налаштування структури постійної посилання веб-сайту
 16. Враховуючи інтеграцію AMP
 17. Створення профілів соціальних медіа для вашого веб-сайту

Contents

1. Переконайтеся, що ваші SSL-сертифікати працюють (HTTPS)

Сертифікати захисту захищених сокетів (SSL) підтверджують особу вашого веб-сайту та дозволяють використовувати HTTPS для безпечної передачі даних. Це особливо важливо для сайтів електронної комерції, хоча насправді немає приводу пропустити цей крок незалежно від вашої ніші, тим більше що ви можете генерувати сертифікат SSL безкоштовно.

Багато налаштованих веб-хостів подбають про те, щоб встановити для вас сертифікат SSL.

Якщо ні, ви можете скористатися такою послугою, як Давайте шифруємо створити безкоштовний сертифікат і налаштувати його вручну.

Сертифікат Lets Encrypt.

Однак майте на увазі, що для деяких веб-сайтів потрібні різні типи сертифікатів, і в цьому випадку вам може знадобитися придбати сертифікат. У будь-якому випадку вам потрібно буде отримати сертифікат під час роботи.

Увімкнення трафіку HTTPS

Як тільки ваш сертифікат SSL встановлений, ви можете перенаправити весь трафік свого веб-сайту через протокол HyperText Transfer Protocol Secure (HTTPS.). Таким чином, ви забезпечуєте безпеку всіх даних, що повертаються назад і назад зі свого сайту. Крім того, більшість веб-переглядачів відображає, чи підтримується HTTPS на вашому сайті:

Приклад зашифрованого з'єднання.

Якщо ви не налаштуєте свій веб-сайт для використання HTTPS, відвідувачі отримають попередження, коли спробують отримати доступ до нього, що страшно для бізнесу та рівня вашого трафіку:

Попередження про небезпечне з'єднання.

Щоб уникнути цього великого, проблемного попередження, радимо дотримуватися Вказівки Google щодо ввімкнення HTTPS. Якщо ви користувач WordPress, ми також написали посібник щодо переміщення свого веб-сайту на HTTPS, який ви хочете переглянути..

2. Оновіть систему управління вмістом (CMS) до останньої версії

Використання CMS може полегшити ваше життя багатьма способами. Цей тип програмного забезпечення, як правило, надає вам широкий спектр інструментів для створення, оновлення та керування вашими сторінками, навіть якщо ви не маєте знань з веб-розробки..

Однак, як і інше програмне забезпечення, вам потрібно буде оновити свою CMS, щоб вона залишалася стабільною та надала новітні функції. Для прикладу в реальному світі див. WordPress. Це CMS розгортає оновлення часто і включає нові функції кожні кілька місяців.

Перш ніж запустити свій веб-сайт, ви хочете ще раз перевірити, чи використовуєте ви останню версію своєї CMS та чи добре вона працює з вашим сайтом. Це практично гарантує, що ви не зіткнетеся з будь-якими неприємними сюрпризами в день запуску і пізніше.

Більшість CMS повідомлять вас про необхідність оновлення програмного забезпечення, тому не відставати від роботи з останніми випусками. Навіть після того, як ваш веб-сайт з’явиться в реальному часі, ми рекомендуємо завжди оновлювати свою CMS кожного разу, коли виходить нова версія, тому слідкуйте за повідомленнями.

3. Налаштування резервного рішення

Коротше кажучи, резервне копіювання може бути рятівником. У вас повинна бути нещодавна резервна копія вашого веб-сайту, яку ви можете відновити, якщо з вашим веб-сайтом трапиться найгірше. Розгляньте резервну копію як крайній захід. Це нічого не заважає, але стає безцінним, коли щось піде не так.

Існує маса способів резервного копіювання свого веб-сайту. Ви можете копіювати та завантажувати файли вручну, користуватися стороннім сервісом або робити це через веб-хостинг.

Приклад рішення веб-хостингу для резервного копіювання.

Для спокою ми рекомендуємо використовувати веб-хостинг, який пропонує рішення для резервного копіювання за замовчуванням. Таким чином, вам не потрібно турбуватися про налаштування чого-небудь, і якщо щось піде не так, ви можете відновити свій сайт за допомогою декількох клацань. Однак завжди добре мати доступ для сторонніх рішень, щоб мати резервну копію за межами сайту як додатковий захист.

4. Інтегруйте рішення Analytics

Аналітика веб-сайтів надає інформацію про відвідувачів вашого веб-сайту. Сюди входить трафік, поведінка, демографічні дані та багато іншого. Сказати без аналітики не перебільшення, ти здебільшого летить сліпим. Ви можете знати, чи отримує ваш веб-сайт трафік, але ви не отримаєте ніякої інформації про те, що роблять ваші відвідувачі та звідки вони приїжджають..

Щоб навести приклад, перегляньте аналітику показника відмов на веб-сайті. Якщо показник, який ви бачите, стає занадто високим, ви можете зробити висновок про наявність проблеми з UX або продуктивністю вашого веб-сайту, і вжити заходів, перш ніж він погіршиться.

Є багато аналітичних платформ на вибір, але ми є великими шанувальниками Google Analytics. Це не тільки безкоштовно, але й кидає вам багато даних у обличчя.

Погляд на Google Analytics.

Хоча наявність занадто багато даних може залякати, але це не є поганою проблемою. Інтегрувати Google Analytics у свій веб-сайт досить просто, тому радимо вам зробити це з самого початку.

Однак варто звернути увагу на те, що нові веб-сайти часто не отримують багато трафіку. Це означає, що може пройти деякий час, поки ваш інструмент аналітики не почне збирати будь-яку цінну інформацію. Незважаючи на це, краще запустити його та запустити з самого початку, тож вам не доведеться грати пізніше.

5. Переконайтесь, що всі потрібні сторінки знаходяться на своєму місці

Коли ви відвідуєте сайт із незакінченими сторінками, відвідувачі, ймовірно, думають, що він або покинутий, або неповний. Це не є чудовим виглядом для будь-якого веб-сайту, і це може вплинути на рівень довіри користувачів та зовнішній вигляд професіоналізму.

Поширена проблема створення веб-сайтів полягає в тому, що ми спочатку часто думаємо надто амбітно. Замість того, щоб думати про основні сторінки, які ваш сайт потребує з початку роботи, ви в кінцевому підсумку розглядаєте десятки варіантів, щоб втілити ідеал у своїй голові. Цей рівень амбіцій є чудовим, але він може (і часто це затримує) запуск вашого веб-сайту.

Наша порада – повернутися до креслярської дошки та окреслити, які сторінки мають важливе значення для функціональності вашого веб-сайту. Дотримуйтесь тих, хто запускається, і переконайтеся, що вони готові для публіки. Після того, як ваш веб-сайт з’явиться в реальному часі, ви можете почати думати про його розширення.

Ще один аспект, який може зробити веб-сайт схожим на напівфабрикат – це наявність зламаних посилань. Ми можемо пробачити розірване зовнішнє посилання або два, але якщо ми потрапимо в баггічне меню навігації, це може бути переривником угод.

Однак, якщо кількість сторінок вашого веб-сайту невелика, перевірка кожного посилання вручну може бути дуже трудомісткою. На щастя, існує безліч інтернет-інструментів, які зробіть перевірку посилань для вас:

Використання перевіреної ланки.

Нехай перевірка посилань зробить все, і виправити будь-які пошкоджені посилання у вашому вмісті, що може зайняти лише кілька хвилин.

7. Перечитайте свій вміст та скопіюйте

Першого елемента дотримуйтесь основ. Ніхто не хоче відвідувати веб-сайт, заповнений помилками друку, або копією, яка звучить так, ніби машина написала його. Перш ніж ваш веб-сайт стане загальнодоступним, потрібно взяти до нього тонкий зубчик і переконатися, що ви вловили такі аспекти, як:

 • Граматичні та орфографічні помилки
 • Невідповідності вашої копії
 • Зайвий вміст

Якщо вам потрібна трохи допомоги, ви можете скористатися Інтернетом інструменти перевірки граматики, наприклад, Grammarly, щоб допомогти вам усунути поширені помилки:

Використання редактора Grammarly.

Навіть найкращі інструменти для перевірки граматики не можуть компенсувати слабке написання. Якщо ви вважаєте, що ваша копія є слабкою, знайдіть час, щоб перезаписати основні біти перед запуском. В іншому випадку ваш веб-сайт буде виглядати непрофесійно.

8. Переконайтеся, що Ваш веб-сайт доступний

Чудовий веб-сайт стосується не лише стилю, але й суті, він також повинен запропонувати чудовий досвід користувача (UX). Це означає, що ви можете легко спілкуватися, читати та переміщуватися. Ми вже висвітлювали кілька цих кроків у попередніх пунктах. Однак є ще кілька рекомендацій щодо доступності, яких ви хочете дотримуватися, зокрема:

 • Переконайтеся, що користувачі можуть переміщатися по вашому сайту за допомогою клавіатури
 • Додавання тексту alt до зображень
 • Правильне використання заголовків
 • Переконайтеся, що ваші форми працюють

Усі ці невеликі налаштування в поєднанні створюють доступний веб-сайт. Це означає, що майже 100 відсотків відвідувачів можуть насолоджуватися вашим веб-сайтом, а ви також надаєте кращий досвід для тих, хто має порушення..

9. Перевірте свій веб-сайт на мобільних пристроях

Більшість країн світу взаємодіє з Інтернетом переважно через мобільні пристрої. Однак, не всі веб-сайти створені з урахуванням мобільних пристроїв. Деякі проблеми, з якими може виникнути ваш веб-сайт, включають:

 • Важко взаємодіяти (наприклад, із занадто великим або невеликим текстом, елементами, які важко клацати тощо)
 • Використання носіїв, не оптимізованих для невеликих розмірів екрана

Коротше кажучи, ви хочете, щоб ваш веб-сайт бути зручним для мобільних пристроїв з першого дня. Найпростіший спосіб перевірити це – захопивши власний мобільний пристрій, перевіривши, чи проста навігація та взаємодієте з сайтом, щоб усунути будь-які проблеми:

Тестування чуйного веб-сайту.

Також є безліч інструментів та сервісів, якими ви можете скористатися для перевірки готовності вашого веб-сайту для мобільних пристроїв. Наприклад, Google пропонує: Тест для мобільних пристроїв ви можете запускати на своєму сайті безкоштовно. Тест генерує ретельний звіт, в якому розповідається про те, що ви робите правильно, неправильно та як це виправити. Ідеально швидко оцінити придатність вашого маленького екрана.

10. Тест на проблеми з різними браузерами

Ви, ймовірно, натрапили на веб-сайт, який працює в одному веб-переглядачі, але не на іншому (особливо якщо ви дитина 90-х років.) Потрібно говорити, що ви не хочете, щоб це сталося з свій веб-сайт, тому важливо випробувати його за допомогою різних браузерів перед запуском.

Існує сотні браузерів, які ви можете протестувати, але будьмо чесними, більшість людей використовують велику п’ятірку. Це Chrome, Safari, Internet Explorer / Edge, Firefox та Opera. Встановити їх усі досить просто перевірити веб-сайт вручну.

Якщо ви хочете пройти додаткову милю, є також онлайн-сервіси, які надають вам ще багато незрозумілих варіантів браузера для тестування вашого сайту. Однак деяких швидких внутрішніх тестів з великою п’ятіркою має бути достатньо для більшості випадків.

11. Перевірте свою XML-карту

Мапи сайту XML – це файли, які містять усі URL-адреси, які пошукові системи повинні індексувати на вашому сайті. Наприклад, ви можете використовувати мапи сайту, щоб переконатися, що Google не пропускає жодних ключових сторінок, тому вони відображаються на SERP, як ви очікували:

Приклад карти XML

Інакше кажучи, мапи сайту – це прості набори URL-адрес. Ви можете легко скористатися онлайн-послугою для сканувати ваш веб-сайт і допоможе вам автоматично скласти мапу сайту. Щойно він буде готовий, ви можете надіслати його до пошукових систем.

12. Утворіть а robots.txt Файл

Хоча вони не зовсім однакові, robots.txt Файли дещо схожі на мапи сайту. Цей файл повідомляє пошуковим системам, які сторінки він повинен і не повинен сканувати. За допомогою цього файлу ви також можете розповісти сканерам, як обробляти зовнішні посилання, блокувати конкретні агенти тощо. Ось як robots.txt файл виглядає:

Приклад файлу robots.txt.

Ці типи файлів можуть бути неймовірно складними, тому ми радимо вам перегляньте вказівки Google про те, що включити та як відформатувати своє.

13. Додайте метадані до всіх ваших публікацій та сторінок

Для непосвячених метадані – це збір інформації, яку пошукові системи використовують для визначення відповідності вашого вмісту. Існує широкий спектр елементів метаданих, які ви можете додати до своїх публікацій та сторінок, але два ключових:

 1. Теги заголовків: Це заголовок, який відображається на сторінках результатів пошукової системи (SERPs)
 2. Мета описи: Це короткі описи під вашими заголовками тегів.

Метою є створення комбінацій заголовків та метаописів, які спонукають користувачів натискати на ваш сайт, коли він відображається у програмі SERP.

Приклад сторінки SERPs.

Пам’ятайте, що вам потрібно додати метадані на всі сторінки вашого веб-сайту. Це ж стосується і будь-якого нового вмісту, який ви публікуєте в дорозі. Чим більше ваших метаданих “точково”, тим більше шансів на шляху до органічного трафіку.

14. Використовуйте розмітку схеми, коли це можливо

Ви можете додати на свої сторінки набагато більше даних, щоб дати пошуковим системам ще краще уявлення про тип контенту, який вони мають справу. Наприклад, Розмітка схеми – це тип коду, який можна включити на свої сторінки, який може допомогти значно покращити показник кліків (CTR) в межах SERP.

Використовуючи схему, ваші сторінки можуть відображатися як розширені фрагменти. Це результати, які пропонують більше цікавої інформації для користувачів. Наприклад, якщо ви опублікуєте рецепт в Інтернеті, ви можете використовувати розмітку схеми для створення фрагмента, який відображає фотографію, інформацію про калорійність, час приготування тощо:Два рецепти яблучного пирога.

Існує сотні типів елементів ви можете використовувати з розміткою схеми, тому варто ознайомитися з кодом перед запуском. Це може бути різниця між повільним запуском і успішним.

В якийсь момент ви, ймовірно, натрапили на веб-сайти, які використовують складні структури URL-адрес, наприклад yourwebsite.com/public/2018/post=3463452

Швидкий погляд може повідомити вам, з яким типом вмісту ви маєте справу, окрім цього, URL-адреса не говорить вам багато. Що ще важливіше, такі URL-адреси можуть бути трохи незграбними та незабутніми. В ідеалі ви б хотіли з такою постійною посиланням, як yourwebsite.com/blog/classic-carbonara-recipe

Мало того, що «гарненька» структура URL-пам’яті запам’ятовується, але й дає відвідувачам набагато більше інформації. В ідеалі ви хочете прийняти структуру постійної посилання, яка працює для ваших потреб. Таким чином, вам не доведеться їхати по дорозі, як тільки ви вже опублікували широку бібліотеку вмісту.

Як і в багатьох інших налаштуваннях WordPress, змінити структуру постійної посилання досить просто. Насправді, WordPress має a повна стаття з цього питання, і ви зможете досягти цього за лічені хвилини.

16. Розглянемо інтеграцію AMP

Прискорені мобільні сторінки Google (AMP) – це рамка, яка прагне покращити ефективність роботи Інтернету за допомогою набору рекомендацій, які, на їхню думку, створюють для «кращих» веб-сайтів. Як ви і очікуєте від імені, ви маєте велику увагу на менших екранах, хоча ви можете переглядати ці сторінки в будь-якому розмірі.

Навколо проекту було багато суперечок з часу його створення, оскільки це може вплинути на стиль та досвід роботи багатьох веб-сайтів. На відміну від цього, використання AMP може привести до збільшення ваших сторінок збільшення кількості SERP, з’явившись над органічним вмістом.

Тим не менш, AMP не чудово підходить для всіх типів веб-сайтів, тому ви хочете уважно розглянути, використовувати його чи ні. Якщо ми говоримо про блоги або важкі текстові сторінки, AMP може бути чудовим пристосуванням. Загалом це не є вимогою (на відміну від більшості елементів у цьому контрольному списку), але варто подумати, якщо ви ще цього не зробили.

17. Створіть профілі соціальних медіа для свого веб-сайту

Більшість успішних веб-сайтів також мають здорову присутність у соціальних мережах. Іншими словами, у них є активні профілі, які часто публікують новий вміст, взаємодіють із підписниками та створюють певний “шум”.

Найкращий час для початку створення присутності на вашому веб-сайті в соціальних мережах – з першого дня. Однак перед тим, як розпочати роботу, ви хочете розібратися, які платформи найкраще підходять для вашого вмісту.

Візьмемо, наприклад, ресторан. Можливо, ви не хочете мати акаунт у Twitter, але присутність в Instagram, безумовно, є хорошою ідеєю.

Канал Instagram, пов’язаний з їжею.

Зосередження уваги на платформах, де ваша аудиторія, швидше за все, заощадить вам багато часу та сил. Незважаючи на це, будівництво послідовників може зайняти деякий час. Хоча ви, мабуть, не побачите великої користі від самого початку, але це виправдається в довгостроковій перспективі, оскільки ви можете направити цих користувачів назад на ваш сайт.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map