Як зробити портфоліо

як зробити онлайн-портфоліо


Тож вам цікаво, як зробити онлайн-портфоліо.

По-перше – це правильне запитання! Це, безумовно, те, про що ви повинні думати, незалежно від того, чи є ви бізнес, який хоче охопити більше клієнтів, або людина, яка шукає нові можливості працевлаштування..

Ви, мабуть, трохи переживаєте, що завдання може виявитися досить важким, особливо якщо у вас немає досвіду створення нового веб-сайту. Не потійте. Сьогодні ми розглядаємо цю тему зверху вниз.

Коли ви закінчилися з читанням, ви точно знатимете:

 • Чому наявність онлайн-портфоліо важливо для вашого бізнесу
 • Сайти, на яких можна створити онлайн-портфоліо
 • Як створити власний онлайн-портфоліо (крок за кроком)
 • Висновок

Чому важливо мати онлайн-портфоліо?

Основна перевага наявності сторінки портфоліо полягає в тому, що вона встановлює ваш бренд в Інтернеті. Єдиний факт згадування про ваш бізнес / послуги в Інтернеті дає вам доступ до мільйонів людей, які займаються своїми дослідженнями через Google та інші пошукові системи, перш ніж навіть вирішити працювати з компанією або найняти нову людину.

Таким чином, онлайн-портфоліо є чудовим придбання клієнтів або пошук роботи інструмент. Оскільки веб-сайти доступні цілодобово, люди можуть переходити до ваших, коли це найбільше їм підходить.

Йдеться не лише про клієнтів – але і портфоліо також може допомогти вам досягти інших однодумців – ваших однолітків у тій самій ніші – з ким ви можете вступити у партнерство, тим самим допомагаючи один одному зростати, направляючи роботу. Зрештою, наявність портфоліо в Інтернеті дозволяє вам налагоджувати нові контакти та розвивати свою мережу таким чином, як інакше не було б можливо.

Нарешті, завдяки сучасній технології веб-сайтів ви маєте повний контроль над своїм портфоліо, це означає, що саме від вас залежить, як ви вирішите продемонструвати свої вміння, досвід чи будь-що інше, що ви хочете розмістити в портфоліо (докладніше про це пізніше).

Де ви можете самостійно зібрати портфоліо?

онлайн-портфоліо краще
Інтернет – це шлях

Це головне питання, на яке потрібно відповісти, перш ніж ми зможемо дійти до як.

По-перше, наголосимо ще раз, що головна вимога тут – це вміти все робити самостійно, навіть якщо у вас немає попереднього досвіду створення портфоліо (або створення веб-сайтів).

Цей факт дещо звужує можливості, але це не означає, що якість кінцевого продукту погіршиться. Насправді так буває, що найкращі інструменти для створення веб-сайтів – ті, за допомогою яких можна скласти портфоліо – справді легко зрозуміти, модульні та потужні, не вимагаючи жодних знань з програмування з боку користувача.

Зокрема, є два інструменти, які ідеально підходять для онлайн-портфелів усіх типів, WordPress та Wix:

 • WordPress насправді платформа, на якій працює цей веб-сайт. Його основна сила полягає в тому, що він безкоштовний і з відкритим кодом, і в той же час є надзвичайно універсальним, гнучким і простим у використанні, як тільки ви пройдете первинну установку. Насправді поточні дані вказують на те, що для WordPress використовується майже 30% усіх веб-сайтів в Інтернеті. Це всі веб-сайти там!
 • Вікс – це веб-сайт, що створює підписку. Іншими словами – почати працювати ще простіше, ніж WordPress – вам потрібно лише відвідати Wix.com, заповнити форму реєстрації, і ви зможете майже відразу розпочати роботу над своїм портфоліо.

Якщо це не говорить вам багато, з точки зору того, що може бути кращим вибором для вас, врахуйте цю таблицю порівняння:

WordPress або Wix для онлайн-портфоліо?
WordPressВікс
Програмне забезпечення для веб-сайтів. Це двигун, який управляє вашим онлайн-портфоліо під капотом. Хоча сам WordPress безкоштовний, вам потрібно встановити його на веб-сервері, який зазвичай постачається з цінником (хороші опції починаються від $ 5 на місяць).Інструмент на основі підписки. Після підписки на рахунок (доступні як безкоштовні, так і преміум-членства), ви можете розпочати роботу над своїм портфоліо відразу.
Потрібен сервер для роботи.Не потрібно мати справу з будь-якими серверами чи технічними налаштуваннями. Це все про вас дбають у фоновому режимі.
Розширюється за допомогою тем і плагінів. За допомогою тем і плагінів ви можете налаштувати зовнішній вигляд і роботу вашого інтернет-портфоліо. Теми та плагіни легко встановити та налаштувати – програмування не потрібно. Доступні як оплачені, так і безкоштовні варіанти теми / плагінів.У вас є більше 500 дизайнів веб-сайтів на вибір, а також є ринок додатків Wix, який пропонує вам доступ до додатків. Додатки дещо імітують спосіб роботи плагінів WordPress – вони дозволяють розширити функціональні можливості вашого Інтернет-портфоліо за замовчуванням.
Не потрібні навички програмування.Не потрібні навички програмування.
Потрібен певний рівень комфорту навколо комп’ютерних речей та веб-сайтів (можливо, це не інструмент для повного новачка). Отримує 9/10 у відділі зручності користування.Підходить для створення повного новачка на веб-сайті. Отримує 10/10 у відділі зручності користування.
Немає офіційної підтримки для WordPress. Ви отримуєте лише підтримку свого веб-хоста (компанія, яка продає вам місце на сервері).Доступна якісна підтримка клієнтів 24/7.

Як створити власний Інтернет-портфоліо

Ваш вибір платформи, будь то WordPress чи Wix, впливатиме на фактичний процес створення вашого онлайн-портфоліо поетапно.

Через ці відмінності в цьому посібнику ми зупинимося на цьому “що робити” а не “Які кнопки натискати та в якому порядку”. Таким чином порада буде універсальною незалежно від того, на якій платформі ви вирішите перейти.

Якщо вам потрібні конкретні як-то використовуючи кожну платформу зверху вниз, сміливо перегляньте наші путівники по WordPress, а також наш глибокий огляд Wix.

Тепер приступимо до роботи:

Для хорошого онлайн-портфоліо потрібна кілька важливих елементів. Ми переглянемо їх по черзі та пояснимо, як їх максимально використати.

Крок 1: Отримайте структуру правильно

Кожен хороший портфель має напрочуд просту структуру. В основному це чотири основні елементи:

 1. Вступ (хто ви)
 2. Проекти – вітрина вашої роботи
 3. Ваші послуги / статус зайнятості
 4. Способи зв’язатися з вами

Важливо те, що ми починаємо демонструвати вашу роботу в основному негайно (блок 2), одразу після того, як вийдемо з вступної частини. Це важливо, оскільки він не змушує відвідувача читати стіни нудного тексту, перш ніж він нарешті зможе дійти до того, що їх справді цікавить..

Це підводить нас до наступного моменту:

Крок 2: Складіть короткий вступ

Як би це не звучало, люди насправді мало переймаються тим, ким ви є, поки вони не побачать, на що ви здатні (тобто, поки вони не побачать вашу роботу). З цієї причини ми хочемо тримати вступ коротко.

Ось комбінація, яка ніколи не виходить із ладу:

Гарне фото себе (може бути у фоновому режимі сторінки) + твоє ім’я + єдиний лайнер того, що ти робиш

Ось хороший приклад від Андерс Норен:

Андерс Норен приклад того, як скласти портфоліо

Це насправді так все що люди повинні знати про вас у цей момент.

О, і ще одне – не натрапляйте на використання завантажувальних екранів. Це лише погіршує досвід для людини, яка читає. Вам потрібно надати реальна інформація якомога швидше.

Крок 3: Продемонструйте свої проекти (тут виграна або програна битва)

Якщо вступ не виходить, це найважливіший розділ вашого онлайн-портфоліо. Все просто – якщо робота, яку ви демонструєте, не зможе захопити відвідувача – вашого потенційного клієнта чи роботодавця, – жоден інший текст не переконує їх працювати з вами.

Ось як правильно виправити:

а) Вітрина Just Your Best Робота, а небуду вашої роботи

Включення кожного маленького проекту – одна з найпоширеніших помилок, які люди роблять при складанні портфоліо.

Портфоліо справді стосується не кількості, а якості. Навіть якби ви включили лише один, масивний, дивовижний приклад вашої роботи, вам все одно буде краще, ніж коли ви включатимете 20 маленьких, маленьких невеликих проектів.

Почніть з вибору найкращих прикладів вашої роботи та ознайомтеся лише з тими!

b) Надайте контекст для кожного проекту

Ще одна поширена помилка в Інтернет-портфелях – зосередження уваги лише на заголовках чи візуальних аспектах вашої роботи.

Іншими словами, не показуйте лише зображення чи назви того, що ви робили, або компаній, в яких працювали. Натомість зосередьтеся на тому, як ви можете доставити цінність.

Поговоріть про досягнуті цілі та про те, як ваша участь стала можливою. Це забезпечує безліч контекстів і повідомляє людині, що читає, чому проект мав успіх.

Ось чудовий приклад того, як це можна виконати, автор Садок:

Приклад демонстрації проекту Садок

c) Переконайтесь, що це актуально

Це просто. Ви не хочете, щоб останній запис у портфелі вже був два роки.

Завжди прагнете, щоб у портфоліо відображався принаймні один поточний проект. Переважно, на місці №1.

Крок 4: Дайте зрозуміти, що таке угода

Наступний розділ у портфоліо стосується ваших послуг (якщо ви є фрілансером) або про надання чіткого повідомлення про те, що ви доступні для роботи (якщо ви шукаєте роботу).

Майте на увазі – мова йде не лише про простий заголовок “найми мене”. Нам потрібно щось більше, щоб укласти угоду.

На даний момент ваш потенційний клієнт – який читає портфоліо – вже зацікавлений тим, що ви робите (вони тільки що потрапили у ваш список проектів), тому зараз саме час надати їм цей останній поштовх, щоб звернутися до вас.

a) Перерахуйте свої ключові досягнення та навички

Існують різні способи представити свої навички. Для початку ви можете зробити це у простій формі списку. Однак більш сучасним методом є використання окремих блоків, які приділяють трохи більше уваги кожній майстерності, яку ви подаєте до столу.

Ось приклад від Деніз Чендлер:

Деніз демонстрації навичок

Як бачите – це виглядає досить просто і легко зрозуміти. Основна перевага цієї форми презентації полягає в тому, що вона дозволяє читачеві швидко переглядати ваші навички, не виймаючи речі з довгого опису тексту..

Що стосується ваших ключових досягнень, то тут грає наступний момент:

б) Включіть відгуки

Якщо у вас є, відгуки можуть бути неймовірно потужним елементом, коли ви навчаєтеся складати портфель своєї роботи, і, мабуть, найкращим способом довести, що ваші досягнення та цінність ви можете принести справді реально.

Ось чудовий приклад від Метт Фарлі:

Метт-приклад відгуків

Відгуки будови досить прості. Мінімум того, що вам потрібно, – це імена клієнта / роботодавця та швидкий текст тексту про те, чому їм сподобалося працювати з вами. Якщо ви також можете отримати кілька фотографій своїх клієнтів, це дає вам бонусні бали.

У вас немає відгуків? Без поту – ви завжди можете зв’язатися з колишніми клієнтами або роботодавцями електронною поштою та просто попросити їх отримати відгуки безпосередньо. Ми гарантуємо, що вони не проти і з радістю допоможуть вам.

c) Згадайте про свою освіту (необов’язково)

Ваша формальна освіта не завжди є важливою для певних галузей чи галузей. Якщо це має значення у вашому, не забудьте згадати його у своєму портфоліо, а також зробіть його видимим елементом, щоб ніхто не пропустив його.

Хоча, можна пропустити все із середньої школи і раніше. Університети, професійні курси, галузеве навчання, яке ви мали – це важливі речі!

г) Перерахуйте свої послуги / статус зайнятості

Загальне правило щодо цих речей полягає в тому, що ви не повинні залежати від того, щоб люди могли читати між рядків. Якщо ви хочете, щоб вони щось зробили, вам потрібно це сказати відкрито:

 • Якщо ви зараз шукаєте наступну роботу, переконайтеся, що це чітко в цьому розділі портфоліо. На даний момент ви також можете зв’язати своє резюме, якщо це має значення у вашій галузі.
 • Якщо ви є фрілансером, готовим залучати нових клієнтів, перелічіть конкретні послуги, які ви пропонуєте, а також все, що повинен знати клієнт – ціни, сферу застосування тощо.

Крок 5: Зробіть легко досягти вас

Тепер настає остання частина – надання людям можливості зв’язатися з вами.

На щастя, з сучасними інструментами, такими як WordPress або Wix, це надзвичайно просто.

 • З WordPress все, що вам потрібно, – це плагін, який називається Контактна форма 7.
 • За допомогою Wix ви можете додати контактну форму до свого портфоліо прямо з основного інструменту для створення Wix.

Важливою деталлю контактних форм є те, що ви повинні включати їх лише в самому низу вашого портфоліо.

Переконайтеся, що він доступний на всіх пристроях

У ці дні дорослі в США витрачають більше часу на мобільний вміст, ніж на робочий стіл. З цієї причини вам абсолютно потрібно переконатися, що ваше портфоліо виглядає так само добре на iPhone, пристроях Android, планшетах, як і на звичайному настільному комп’ютері.

Не ризикуйте шукати дивну тенденцію дизайну при створенні свого портфоліо

Такі інструменти, як WordPress та Wix, пропонують вам багато варіантів дизайну на вибір, що полегшує втрату себе у всьому, і в кінцевому підсумку виходить щось, що хоч і виглядає добре, може бути не найбільш оптимізованим..

Щоб уберегти себе від подібних неприємностей, завжди прагніть до мінімальних конструкцій. Вони ніколи не виходять з моди!

Наприклад, якщо ви вибрали WordPress як свою платформу за вибором, ви можете використовувати безкоштовну тему, наприклад Струнко щоб отримати гарний мінімалістичний вигляд:

Струмна тема

Висновок: Чи готовий ваш онлайн-портфель?

Це підсумовує наш путівник щодо створення онлайн-портфоліо. Якщо пройти всі кроки тут, вам знадобиться певний час, але це непогано з кількох причин:

 • а) Ви абсолютно повинні витратити значну кількість часу на створення свого портфоліо, просто щоб переконатися, що все в порядку. Адже – від цього портфоліо ви залежите для залучення нових клієнтів або варіантів працевлаштування. Через це він заслуговує на вашу максимальну увагу.
 • б) Незважаючи на те, що ви проводите деякий час перед комп’ютером, будуючи портфоліо, ви все одно уникаєте таких речей, як навчитися кодувати. Натомість ви вкладаєте час, коли це важливо – у м’ясо вашого портфоліо!

Зрештою, найважливішою справою створення вашого портфоліо в Інтернеті є те, що ви можете в будь-який час повернутися до нього та регулярно оновлювати речі. Це такі вигоди, які надають такі інструменти, як WordPress та Wix.

Ви вибрали інструмент, з яким збираєтеся створити свій портфель?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me