Як виправити помилку при встановленні підключення до бази даних в WordPress

Побачивши страху,


Помилка встановлення з’єднання з базою даних

… Це визначення поганого дня, якщо ви власник веб-сайту WordPress.

Зізнайтеся, це повідомлення про помилку виглядає досить серйозно. Немає дизайну, не знайомих елементів сайту WordPress, а лише текст:

Помилка встановлення з'єднання з базою даних

Спочатку перестаньте панікувати!

Ми знаємо, що ви, мабуть, трохи злякалися зараз, але дозвольте вам запевнити це цю проблему можна виправити і будь-які постійні пошкодження можна запобігти. Насправді помилка встановлення підключення до бази даних є досить поширеною.

Розуміння проблеми

Стільки, скільки ми не хочемо грати Капітан очевидність тут характер помилки пояснюється сама собою – це помилка встановлення з’єднання з базою даних.

Ось що саме означає:

WordPress використовує дві основні технології, щоб забезпечити вам усі неймовірні здібності: PHP та MySQL.

 • PHP є мовою програмування. WordPress – основні файли WordPress – були записані в PHP. Нудно, вибачте.
 • MySQL – це технологія бази даних. WordPress використовує базу даних MySQL для зберігання всього вмісту вашого веб-сайту. Сюди входять ваші публікації, сторінки, але й більш дрібні елементи, такі як назва вашого веб-сайту, макет ваших віджетів, налаштування кольорів тощо. В основному, база даних MySQL – це кожна, навіть найменша інформація про вашого веб-сайту, зберігається.

Збираючи їх разом, WordPress використовує команди PHP для підключення до бази даних MySQL, отримання необхідної інформації, а потім відображає все на екрані.

Тут виникає помилка. Помилка виникає, коли з будь-якої причини WordPress не може отримати доступ до інформації в базі даних за допомогою команд PHP. Коли це трапляється, WordPress в основному не знає, що робити далі, тому єдине, що він може сказати, – “Помилка встановлення з’єднання з базою даних”.

Зважаючи на це, може бути кілька причин, чому виникає помилка. Деякі з найбільш поширених:

 • NcНеправильні облікові дані для входу. Для доступу до бази даних WordPress потрібні певні логін та пароль. Якщо вони змінилися з будь-якої причини, WordPress більше не зможе отримати щось із бази даних.
 • ✅ Пошкоджені файли WordPress. Основні файли WordPress можуть пошкодитися внаслідок невдалого оновлення, серед інших. Сюди можна віднести такі речі, як невдалі оновлення плагінів, теми та навіть основні оновлення програмного забезпечення WordPress.
 • ✅ Пошкоджена база даних. Це може бути результатом того, що шахрайський плагін все-таки псує базу даних, атака хакера, тема, яка не працює, та багато іншого.
 • Server Сервер бази даних не працює. У деяких випадках веб-сервер – сервер, який зберігає файли вашого веб-сайту, запускається на іншій машині, ніж база даних. І цей окремий сервер баз даних може бути просто закритий з будь-якої причини.
 • ✅Обігато трафіку. Незважаючи на те, що це хороша проблема, це все-таки проблема. Зокрема, ваша база даних може не реагувати через високу швидкість трафіку. Наприклад, можливо, одне з ваших дописів перейшло вірусне, і тепер усі та їх собака намагаються отримати доступ до вашого сайту? Отже, сервер не може обробляти частину цих відвідувань.

Як виправити помилку під час встановлення підключення до бази даних

Оскільки ми цінуємо ваш час, ми спершу порекомендуємо шлях, який найвірогідніше вирішить проблему швидко. Потім ми поглибимо глибше і покажемо, як робити всі виправлення самостійно вручну.

Крок 1: Зв’яжіться зі своїм постачальником веб-хостів

Зверніться в службу підтримки
Звернутися до служби підтримки веб-хостів – це завжди хороша ідея …

Безпечно припустити, що якщо ваш сайт працював лише хвилину тому (або день тому), а зараз це не то, вини можуть бути в кінці вашого веб-хоста.

Всі якісні господарі сьогодні пропонують певну форму швидкої реакції, як правило, через чат в прямому ефірі.

Почніть, зв’язавшись із цим чатом, скажіть, що у вас виникає “помилка встановлення підключення до бази даних” (вставте фразу) та запитайте:

 • якщо сервер бази даних працює і працює без проблем, і
 • якщо зараз на сервері немає жодного сплеску активності чи трафіку.

У більшості випадків, якщо ви скажете їм, яка помилка ви маєте, вони або повідомлять вам, що саме є причиною, або вони навіть виправлять її.

Найголовніше, що вони повідомлять вам, чи добре працює ваша база даних, і чи є підозрілі дії на сервері чи ні.

Якщо помилка не закінчується (сервер працює і немає шипів трафіку), і вони не хочуть вам допомагати, перейдіть до кроку 2:

Крок 2: Перевірте, чи не було пошкоджено файли плагіна чи теми

Ваші файли WordPress можуть бути пошкоджені внаслідок пари нещасних подій.

Наприклад, можливо, ви оновлено плагін або тему, і вся справа впала? Можливо, ви підключили сайт до зовнішньої служби? Можливо, ви відредагували деякі файли?

Якщо хтось із перерахованих вище дзвонить у дзвони, ви, мабуть, маєте свого винуватця. Якщо ви цього не зробили, пропустіть цей крок.

Ось що можна зробити:

 • Спочатку: підключитися до свого хоста через FTP. Це можна зробити за допомогою безкоштовного інструменту під назвою FileZilla.

Для того, щоб підключитися, вам потрібні логін та пароль до вашого облікового запису FTP. Якщо ви не знаєте, що / де вони є, найпростіший спосіб отримати їх – це пошук за початковими електронними листами, які ви отримали від свого веб-хоста під час першої реєстрації. Крім того, ви можете попросити представника служби підтримки чату в реальному часі дати вам ці дані.

Маючи їх, підключіться до сервера та перейдіть до кореневої папки WordPress. Зазвичай його називають “public_html” або “www”, або ви можете бути в ньому вже після встановлення з’єднання FTP.

Основне правило полягає в тому, що якщо ви бачите підпапки, такі як “wp-content” та “wp-admin”, то ви знаходитесь у корені WordPress. Приклад:

Корінь WordPress

 • Друге: Перейдіть у “wp-content” та перейменуйте папку “плагіни” на щось інше (який би не був інші назви, якщо це не “плагіни”):

перейменувати плагіни

 • Третє: Поверніться на свій сайт і перевірте, чи помилка все-таки є.

Якщо ні, то тепер ви знаєте, що це було викликано плагіном. Поверніться до FTP, перейменуйте папку назад у “плагіни”. Зайдіть у нього та змініть назви папок окремих плагінів по черзі. Найпростіший спосіб зробити це – додати підкреслення в кінці: “_”

ім’я змінено

Продовжуйте повертатися на свій сайт, щоб побачити, коли помилка починається чи зникає. Щойно ви звузили його до одного конкретного плагіна, ви знайшли виправителя неполадок. Або видаліть його або перейдіть до Інтернету, щоб перевірити, чи рішення було задокументовано.

 • Якщо помилка все-таки є навіть після перейменування папки «плагіни», пройдіть той самий процес із папкою «теми»..
 • Якщо це не допомагає, перейменуйте обидві папки на “плагіни” та “теми”. Помилка викликана чимось іншим.

Крок 3. Перевірте, чи ваша база даних не пошкоджена

База даних WordPress – це досить складна річ, і є безліч маленьких гвинтиків, які потребують прекрасної роботи разом, щоб уникнути неприємностей. Часом щось не стоїть на місці, і це відбувається, коли ви бачите помилку встановлення підключення до бази даних.

 •  Перше, що потрібно перевірити – це перейти на інформаційну панель WordPress – YOURSITE.com/wp-admin

Якщо ви бачите ту саму основну помилку: “помилка встановлення підключення до бази даних”, пропустіть цей крок.

 • По-друге, якщо ви бачите щось інше, зверніть пильну увагу на те, що WordPress пропонує вам зробити. У своїх останніх версіях WordPress розширив свої рішення для вирішення проблем, тож ви можете побачити там добрі поради. Одна з можливостей:

помилка адміністратора

Інша можливість полягає в тому, що ви побачите повідомлення, починаючи з “Одна чи більше таблиць баз даних недоступні […]” Це означає, що вам потрібно “відремонтувати” базу даних.

Це насправді досить просто. Спочатку підключіться до свого веб-сайту через FTP ще раз. Перейдіть до кореня WordPress та завантажте на робочий стіл файл “wp-config.php”.

Відредагуйте цей файл у блокноті, додайте один додатковий рядок наприкінці (прямо перед цим) “Все, припиніть редагувати”):

define ('WP_ALLOW_REPAIR', правда);

Тепер завантажте файл на свій сайт (через FTP), перезаписавши стару версію.

Йти до YOURSITE.com/wp-admin/maint/repair.php

Це те, що ви повинні бачити:

ремонт бази даних

Клацніть одну з кнопок. Як тільки автоматичний ремонт закінчиться, поверніться на свій сайт і перевірте, чи помилка все-таки є.

Якщо помилок немає, чудово! Але вам потрібно повернути файл “wp-config.php” до його попереднього стану. Видаліть той новий рядок, який ви тільки що додали, і знову завантажте файл.

Якщо помилка все-таки є, наступним кроком є:

Крок 4: Перевірте ідентифікаційні дані про підключення до бази даних

Як ми вже згадували, WordPress використовує певне ім’я користувача та пароль для підключення до бази даних. Зазвичай ці дані доступу не змінюються самостійно. Однак ви можете зазначити деякі дивні сценарії після внесення будь-яких змін у файли свого сайту, середовища хостингу чи будь-чого іншого. Іншими словами, незважаючи на те, що це не повинно відбуватися, облікові дані доступу іноді змінюються. І з поганими обліковими даними доступу – “відбувається помилка встановлення підключення до бази даних”!

Виправлення робиться у файлі “wp-config.php”. Ми говоримо саме про ці рядки:

define ('DB_NAME', 'some_db');
define ('DB_USER', 'some_username');
define ('DB_PASSWORD', 'some_pass');
define ('DB_HOST', 'localhost');

Вони містять усі деталі, необхідні WordPress для підключення до бази даних. Якщо будь-яке з них невірно, зв’язок не буде встановлений.

Зауважте, що існує ручний спосіб виправити цю проблему, але, чесно, потрібні кілька кроків, і це може бути дуже заплутано на основі веб-хоста, який ви використовуєте, та інтерфейсу, який вони використовують. Іншими словами, все, що ми говоримо, все одно було б застосовано лише для невеликого кола користувачів, які просто використовують той самий хост, що і ми, тому у нас є набагато більш універсальне рішення для вас:

Візьміть ці чотири рядки з файлу “wp-config.php”, просто скопіюйте їх у буфер обміну, знову зверніться до служби підтримки веб-хостингу, вставте ці рядки у вікно чату і запитайте, чи правильно вказані вами дані, щоб мати змогу підключитися. до вашої бази даних.

Представник все перевірить і повернеться до вас з деякими відгуками. Найчастіше вони нададуть вам правильні деталі у випадку, якщо щось було змінено.

Все, що вам потрібно зробити, – це взяти нові облікові дані та помістити їх у файл «wp-config.php», де раніше були старі.

define ('DB_NAME', 'some_db'); / * це ім’я вашої бази даних WordPress * /
define ('DB_USER', 'some_username');
define ('DB_PASSWORD', 'some_pass');
define ('DB_HOST', 'localhost'); / * це веб-адреса вашого сервера баз даних * /

Нарешті, перезавантажте файл через FTP.

На цьому етапі ви можете повернутися на свій сайт і побачити, чи була виправлена ​​помилка.

Якщо ні, у нас є останній крок для вас:

Крок 5: Відновлення файлів WordPress за замовчуванням

Як ми вже згадували раніше, основні файли WordPress можуть пошкодитися з кількох причин. Можливо, на вашому веб-сайті була спроба злому, можливо ви змінили деякі файли випадково, можливо плагін-плагін зробив модифікацію.

Як би там не було, ви все одно можете відновити типові файли WordPress за замовчуванням. Найпростіший спосіб зробити це – просто завантажити чисту версію WordPress з WordPress.org і скопіювати її через ту, яку ви маєте зараз.

Йди сюди, і завантажити найновіший пакет на робочий стіл. Розпакуйте. Перегляньте розпакований архів і видаліть папку “wp-content”.

Далі підключіться до свого веб-сайту через FTP, перейдіть до основного кореня WordPress, завантажте нові файли WordPress. Перезапишіть усі попередні файли.

завантажуйте нові файли WordPress

Коли завантаження завершено, поверніться на свій сайт і подивіться ефект.

Це в крайньому випадку виправлення. Якщо це не допоможе, у вас не буде іншого вибору, ніж повернутися до лінії підтримки веб-хостингу, розповісти їм усе, що ви зробили, і попросити допомоги. На цьому етапі ви в основному вичерпали все, що могли зробити, щоб вирішити цю проблему самостійно, і хост господар повинен вирішити її. Ви все-таки оплачуєте свої рахунки за хостинг, чи не так??

Як уникнути цієї помилки в майбутньому?

Хоча не існує 100-відсоткового захисту від відмов від будь-якої помилки при встановленні підключення до бази даних, є два основні елементи, які у вашій страховій загадці повинні бути принаймні на 90% безпечними:

 • Якісний хостинг. Працюйте лише з хостами, які оптимізували свої платформи для роботи з WordPress. Таким чином, ви завжди можете розраховувати на обізнану підтримку та швидку допомогу. Не кажучи вже про те, що ви також уникнете багатьох поширених проблем з WordPress. Ось наші рекомендації.
 • Майте резервні копії. Встановіть простий резервний плагін типу UpdraftPlus (працює автоматично), і ви завжди повинні мати a працює резервне копіювання WordPress що ви можете відновити, якщо все інше не вдасться.

Сподіваємось, цей посібник допомагає! І як завжди, не соромтесь звертатися до нас, якщо у вас виникли труднощі з помилкою встановлення підключення до бази даних.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me