Як додати Google Analytics до WordPress

Як додати Google Analytics до WordPressДізнатися, як додати Google Analytics до WordPress – дуже важлива частина роботи вашого власного веб-сайту. Програмне забезпечення може дати вам цінну інформацію про те, що є, а що не працює на вашому сайті, і дозволяє приймати обгрунтовані рішення щодо її майбутнього.


У цьому підручнику ми збираємось відповісти на кілька запитань щодо Google Analytics, зокрема:

 • Що таке Google Analytics і навіщо це потрібно??
 • Як зареєструватися в Google Analytics?
 • Як додати Google Analytics до WordPress?
 • Як встановити Google Analytics за допомогою плагіна WordPress?

Давайте розпочнемо.

Що таке Google Analytics і навіщо це потрібно??

Перш ніж перейти до технічного матеріалу, давайте спочатку поговоримо про тему цієї публікації – Google Analytics. Якщо ви новачок, ви навіть можете не знати про те, що це таке, і чому це гарна ідея підключити його до свого веб-сайту WordPress. Отже, давайте розкриємо це спочатку.

1. Google Analytics допомагає вам пізнати свою аудиторію

Google Analytics – це набір веб-аналітиків, який допомагає зрозуміти та проаналізувати ваш веб-трафік. Він присутній на понад 50 мільйонах веб-сайтів по всьому світу.

Як це працює, ви додаєте на свою сторінку фрагмент коду JavaScript (докладніше про це нижче), що дозволяє Google відстежувати діяльність відвідувачів, які відвідують ваш сайт. Потім вони збиратимуть ці дії та представлять їх у вигляді статистичних даних у вашому обліковому записі Google Analytics.

Приклад Google Analytics

Ось що ви можете дізнатися зі статистики:

 • Хто відвідує ваш сайт? – Географічна та технічна інформація про те, звідки ваша аудиторія та пристрої, якими вони користуються для доступу до вашого сайту.
 • Що роблять ваші відвідувачі? – Дізнайтеся, на яких сторінках вони переглядають, показник відмов (мається на увазі частка відвідувачів, які виїжджають лише після однієї сторінки), тривалість перебування на вашому сайті та багато іншого.
 • Коли вони підуть? – Google Analytics також показує, коли саме люди приходять на ваш сайт за годиною, днем, тижнем чи місяцем.
 • Як вони знаходять ваш сайт? – Ви також отримуєте інформацію про те, чи знайде ваша аудиторія ваш сайт у пошукових системах (і в якій із них), соціальних мережах, посиланнях на інших веб-сайтах чи чи вони безпосередньо вводять адресу вашого веб-сайту..
 • Як вони взаємодіють із вашим вмістом? – З Google Analytics ви також можете зрозуміти, як люди взаємодіють із вашим веб-сайтом WordPress, наприклад, посилання, на які вони натискають. Якщо ви визначаєте певні цілі (наприклад, перетворення відвідувачів на абонентів електронної пошти), ви також можете їх відстежувати.

2. Використовуйте інформацію для оптимізації вашого веб-сайту

Що ви можете зробити з цією інформацією? Чим це корисно для вас? Знання вищесказаного дозволяє зробити багато справ.

 • Налаштуйте свій сайт, щоб краще обслуговувати свою аудиторію. Наприклад, вдосконалюючи технічні аспекти або додаючи мову.
 • Оптимізуйте джерела трафіку – більше вкладайте гроші в ті, що працюють особливо добре, або збільшуйте зусилля на тих, хто цього не робить.
 • Вдосконаліть свою контент та контент-стратегію, щоб дати відвідувачам більше того, що їх цікавить.
 • Відстежте маркетингові кампанії та перевірте, чи працюють вони.
 • Знайдіть свої найефективніші сторінки та вживайте заходів, щоб покращити їх.

Коротше кажучи – веб-аналітика дозволяє вам виключати здогадки та приймати рішення про свій сайт на основі фактів та жорстких даних замість відчуття кишки. Google Analytics повністю безкоштовний у використанні, тому він не сприяє витратам на веб-сайт.

Крок 1. Реєстрація за допомогою Google Analytics

Перш ніж ви зможете підключити програмне забезпечення до свого сайту, спочатку потрібно зареєструватися. Ми зробимо це спочатку, перейшовши на Домашня сторінка Google Analytics.

Створіть обліковий запис Google Analytics

Якщо у вас вже є обліковий запис Google, просто використовуйте його для входу. Якщо ні, натисніть кнопку, щоб зареєструватися та створити цілком новий обліковий запис. Після завершення роботи з будь-яким із них ви побачите екран нижче.

Налаштуйте обліковий запис Google Analytics

Це вже майже показує процес, який ми пройдемо. Удар Зареєструйтесь почати. На наступному екрані виберіть вибір між мобільним додатком та веб-сайтом веб-сайт. Після цього потрібно вставити свої дані.

Вкажіть реквізити акаунта

Зауважте, що ваш обліковий запис може містити кілька веб-сайтів, які ви відстежуєте. Отже, відповідне ім’я облікового запису може бути чимось подібним Бізнес-веб-сайти. Веб-сайт найменування, адреса, категорія галузі, країна та часовий пояс повинні бути зрозумілими. Під Налаштування обміну даними, ви можете вибрати все, що вважаєте за потрібне.

Після завершення натисніть Отримати ідентифікатор відстеження продовжувати. Можливо, вам доведеться погодитися з умовами та умовами Google Analytics на наступному кроці. Після цього ви побачите сторінку з кодом відстеження та ідентифікатором відстеження.

Код відстеження та ідентифікатор Google Analytics

Наразі це все, що ми хотіли досягти.

На наступному кроці ми додамо код відстеження на ваш сайт WordPress. Для цього вам може знадобитися код або ідентифікатор відстеження, тому є сенс залишити вкладку браузера відкритою. Якщо ви закриєте його та вам потрібно пізніше потрапити туди, ви завжди можете знайти свій код відстеження під Адміністратор> Інформація про відстеження> Код відстеження.

Крок 2. Вивчіть основи Google Analytics

Перш ніж ми перейдемо до того, як додати код на свій сайт, давайте скористаємося можливістю швидкого огляду основного інтерфейсу Google Analytics. Таким чином, ви краще розумієте тип інформації, яку можете там знайти. Ви можете потрапити туди, натиснувши на Головна кнопка.

Обліковий запис Google Analytics

Праворуч ви завжди бачите статистику свого веб-сайту, тоді як зліва ви можете вибрати, які дані слід переглянути. Частина програми, де ви будете проводити найбільше часу, – це Звіти вкладка. Ви знайдете ряд різних розділів, які при натисканні на них містять інші підменю та містять таку інформацію:

 • Реальний час – Показує, що відбувається на вашому сайті в момент спостереження. Скільки відвідувачів зараз на ньому, звідки вони, що вони дивляться та багато іншого.
 • Аудиторія – Містить інформацію, яка допомагає дізнатися більше про своїх користувачів, наприклад, кількість відвідувачів за певний проміжок часу, тривалість їх перебування в середньому та демографічну, а також технічну інформацію про них.
 • Придбання – Показує, які джерела надсилають користувачів на ваш сайт та інформацію про ваші маркетингові канали.
 • Поведінка – Все про те, що роблять ваші користувачі після того, як вони приходять на ваш сайт, вміст, який вони переглядають, та інше.
 • Перетворення – Якщо ви створили цілі в Google Analytics, тут ви розумієте, наскільки добре ви досягаєте їх досягнення.

Все добре поки що? Тоді давайте перейдемо до того, як зараз додати Google Analytics до вашого сайту WordPress.

Крок 3. Додайте Google Analytics до WordPress

Для того, щоб Google Analytics почав відслідковувати ваших відвідувачів, наведений вище код повинен бути присутнім на кожній сторінці вашого веб-сайту, на якій ви хочете це зробити. Зазвичай, це все. Ось як це можна досягти вручну.

Варіант A: Вставте код у header.php

Один з головних способів додати код відстеження на ваш сайт – це вставити його у свій заголовок. Таким чином, він завантажиться на кожну сторінку.

Завдяки налаштуванню WordPress цього дуже легко досягти. Більшість стандартних тем мають header.php файл, який відповідає за виведення розділу заголовка сайту. Отже, ви можете просто ввести тут код Google Analytics.

Однак коли ви вносите зміни у файли тем, пам’ятайте, що завжди краще це робити в дитяча тема. Інакше вони загубляться, коли ви оновлюєте свою основну тему. Дочірні теми в цілому дуже корисні, і ви обов’язково повинні прочитати далі про них.

Створивши тему для дитини, просто скопіюйте її header.php від основної теми до неї та починайте її редагувати. Потім скопіюйте та вставте код відстеження з Google Analytics безпосередньо перед закриттям кронштейн.

Додайте код відстеження Google Analytics у файл заголовка WordPress

Також переконайтеся, що код введений

Збережіть, завантажте і з цього моменту Google Analytics має почати відстежувати.

Варіант С: Використовуйте спеціальний плагін

Третій варіант вручну додати код відстеження на ваш сайт - це створення власного плагіна. Це також дає можливість вмикати та вимикати треки зі зворотного кінця WordPress. Крім того, він гарантує, що код відстеження Google Analytics залишається на вашому сайті, навіть якщо ви змінюєте теми.

Якщо ви ніколи раніше не створювали плагін, не хвилюйтеся - це дуже просто! Перш ніж ми перейдемо до нього лише короткою запискою: щоб працювати нижче, ваша активна тема повинна мати тему wp_head гачок всередині header.php. Зазвичай це реалізовано за замовчуванням, але це варто перевірити!

Щойно ви закінчите, все, що вам потрібно зробити, це створити новий файл PHP. Візьміть текстовий редактор на свій вибір, створіть новий файл і збережіть його як щось подібне nick-google-analytics.php. Потім додайте до нього такий код (підказка: це та ж функція, що і раніше, а також заголовок, який дозволяє WordPress знати, що це плагін).

  

Обов’язково замініть зразок коду відстеження (усе між ними) ) зі своїм. Інакше це не спрацює. Крім того, відрегулюйте заголовок на все, що завгодно.

Після завершення збережіть файл і завантажте його у папку плагінів вашого сайту (wp-content> плагіни). Ви також можете надати йому свою папку, якщо хочете. Коли ви закінчите, активуйте його за допомогою WordPress, як і будь-який інший плагін.

Активуйте користувацький плагін WordPress для коду відстеження Google Analytics

Хоча вищезазначене не є дуже складним, і навіть простішим способом є використання одного з багатьох доступних плагінів. Ми розглянемо процес з одним прикладом зараз і пізніше розглянемо ще кілька плагінів, які можуть зробити те саме.

Як встановити Google Analytics за допомогою плагіна WordPress

Для цього підручника ми скористаємось Google Analytics для WordPress від MonsterInsights. Це найпопулярніший плагін в каталозі для цієї мети з більш ніж двома мільйонами встановлень. Це також дуже просто у використанні та постачається з модулем, який допомагає зробити його сумісним з GDPR (на жаль, лише у преміум-версії).

Ходімо!

1. Встановіть плагін

Природно, щоразу, коли ви хочете використовувати плагін на своєму WordPress сайті, першим кроком є ​​його встановлення. Для цього просто перейдіть на сторінку Плагіни> Додати нове. Шукайте його за назвою (шукаєте Google Analytics повинно вистачити).

Плагін Google Analytics WordPress

Коли ви знайдете його у списку, натисніть Встановити зараз щоб почати завантажувати його на свій сайт. Активуйте, коли це зроблено.

2. Підключіться до Google Analytics

Коли плагін активний, ви знайдете новий пункт меню під назвою Інформація на інформаційній панелі вашого сайту. Клацніть його, щоб перейти до Налаштування меню.

Автентифікуйте MonsterInsights за допомогою облікового запису Google Analytics

Натисніть на Аутентифікуйте свій обліковий запис Google. Це перенаправить вас на сторінку Google Analytics. Вам буде запропоновано увійти або, якщо ви вже є, вибрати обліковий запис, який ви хочете використовувати для відстеження.

Увійдіть в обліковий запис Google

Після входу в систему Google Analytics попросить надати дозвіл плагіну WordPress на доступ до ваших даних.

Дозволити плагіну додавати Google Analytics до WordPress

Це необхідно для того, щоб він працював, переконайтеся, що ви це дозволяєте. Після цього ще потрібно вибрати профіль, який ви хочете відстежувати. Виберіть той, який ви створили раніше, і завершіть автентифікацію, коли ви це зробили.

Це воно! Вас буде спрямовано назад на ваш сайт. Ми сказали вам, що це буде легко!

2.1 Альтернативний метод

Це не єдиний спосіб додавати Google Analytics на ваш сайт WordPress за допомогою цього плагіна. Ви також можете ввести код відстеження UA вручну. Для цього просто натисніть на Натисніть тут, щоб підтвердити автентичність вручну.

Введіть ідентифікатор відстеження Google Analytics вручну в WordPress

Ви знайдете свій код UA як ідентифікатор відстеження у своєму обліковому записі Google Analytics.

Ідентифікатор відстеження Google Analytics

Скопіюйте та вставте його в поле в налаштуваннях плагіна. Потім збережіть свої зміни. Зроблено!

Просто пам’ятайте, що ви не можете використовувати звіти MonsterInsights у своєму WordPress таким чином.

3. Відрегулюйте параметри відстеження

Після підключення ви можете натиснути на Відстеження вкладку вгорі, щоб внести зміни до того, як додаток відстежує відвідувачів.

Налаштування відстеження MonsterInsights

Розкриємо найважливіше:

 • Заручини - Параметри, що дозволяють ігнорувати користувачів сайту за роллю користувача та включати відстеження подій (тобто кліки по посиланнях)
 • Демографія - Увімкніть демографічні звіти та звіти про відсотки. Що ще важливіше - саме там ви можете ввімкнути анонімізацію IP-адрес.
 • Дозволи - Давайте контролювати, хто на вашому веб-сайті може переглядати звіти та змінювати налаштування, чи потрібно плагін автоматично оновлюватись, відстежувати статистику використання та відображати оголошення.

Є ще кілька незначних речей, які ви можете змінити, наприклад, обробка партнерських посилань тощо. На жаль, більшість варіантів є частиною преміум-версії плагіна.

4. Перевірте звіти

Прикольна річ у MonsterInsights - це не лише те, що він простий у використанні, але й те, що він перетягує дані Google Analytics безпосередньо на інформаційну панель WordPress. Ви можете бачити це під Статистика> Звіти.

Звітність MonsterInsights

Майте на увазі, що Google потребує певного часу для відображення будь-яких даних. Тому ця частина наразі може бути порожньою, як у вашому обліковому записі Google Analytics. Зазвичай проходить 12-24 години, перш ніж дані почнуть з’являтися, просто перевірте пізніше.

Google Analytics та WordPress в двох словах

Google Analytics - важливий інструмент для вдосконалення вашого сайту WordPress. Це може дати вам неоціненну інформацію про вашу аудиторію, щоб ви могли їм краще служити.

У публікації вище ми розповідали про все, що потрібно знати про цей набір веб-аналітики, включаючи те, що потрібно думати з точки зору законів про конфіденційність даних..

Крім цього, як ви вже бачили, додавання аналітики на ваш сайт не є складним. По суті, вам просто потрібно зареєструватися та додати код відстеження на свій сайт.

Останнє ви можете зробити вручну, додавши його до файлів шаблонів, включивши їх у функцію або користувацький плагін. Плагіни пропонують ще зручніший спосіб, як ви бачили. Для цього також існує багато різних варіантів.

На даний момент ви готові додати Google Analytics на свій сайт WordPress. Ми сподіваємось, що це допоможе вам зробити ваш веб-сайт ще більш успішним!

Будь-які думки щодо Google Analytics та WordPress? Якщо так, будь ласка, поділіться цим у розділі коментарів нижче.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map