20 місць, де можна навчитися кодувати безкоштовно

Тож ви хочете навчитися кодувати, але у вас немає часу, грошей чи терпіння зареєструватися на офіційний курс?


Не хвилюйтесь.

В Інтернеті є безліч безкоштовних ресурсів, де ви можете навчитися кодувати за власним розкладом, у власному темпі та з типом вмісту, який відповідає вашому стилю навчання.

Нижче ви знайдете 20 кращих безкоштовних ресурсів щоб навчити вас кодувати. Тут ви знайдете хороший вміст вмісту, від письмових та відеоуроків до кодування ігрових майданчиків, які підсилюють усі нові навички, які ви зібрали.

Contents

20 місць, де можна навчитися кодувати безкоштовно

Є Інтернет-ресурси для кожного рівня кодера, будь-ласка:

 • Власник власного бізнесу або фрілансер, який хоче створити власний веб-сайт.
 • Досвідчений веб-розробник, який хоче додати до свого репертуару нову навичку чи мову програмування.
 • Веб-дизайнер, який хоче посилити своє розуміння коду та стати потужним дизайном / розробкою.
 • Хобіст, який хоче навчитися кодувати у вільний час.
 • Студент з інформатики, який хоче доповнити свою курсову роботу практичними навчальними посібниками з кодування.

Не важливо, хто ви є і яка ваша мета – навчитися кодувати вільними ресурсами. Для кожного є щось.

1. BitDegree (від початківця до розширеного)

BitDegreeЯкщо ви шукаєте не лише покрокові підручники, BitDegree – хороший вибір.

Завдяки BitDegree користувачі, безумовно, навчаться кодувати – від основ, таких як HTML та CSS, до розширених мов програмування, таких як Bootstrap та Python.

Під час роботи над уроками вам буде запропоновано “Спробуйте це” в редакторі BitDegree:

BitDegree Live Editor

Приємно в цьому, що ви просто не будете практикувати мову, на якій вивчаєте. Усі інші будівельні блоки мови будуть там, як у наведеному вище прикладі CSS, який включає в себе і HTML, і CSS.

Окрім уроків кодування, користувачі отримують ознайомлення з ключовими інструментами, якими користуються веб-розробники, як Chrome DevTools та Github.

Якщо ви шукаєте всебічну освіту, важливо навчитися використовувати інструменти, які полегшують вам життя як розробника.

2. CSS-трюки (розширено)

CSS-трюкиПід час першого кроку всередині CSS-трюки веб-сайт, вас зустріне ваш блог. Хоча з статей про кодування (зокрема, CSS) можна багато чого дізнатися, більшість із них – це уроки для просунутих розробників..

Однак, CSS-Tricks має спеціальний розділ посібників для початківців. Тут є менше 20 навчальних посібників CSS, але проходження через них дасть будь-якому користувачеві міцну основу для CSS (та деякого HTML).

Користувачі, які хочуть більше, ніж вступні підручники, перегляньте сторінку “Знімки”.

CSS-Tricks Snippets

Фрагменти коду корисні з кількох причин. Для початку вони допомагають розробникам швидко реалізовувати нові функції або виправлення, не вимагаючи самостійно писати код.

По-друге, фрагменти коду корисні для кращого ознайомлення з синтаксисом мови. Коли ви використовуєте все більше і більше фрагментів коду, ви дізнаєтесь шаблони мови і, як результат, зробите більш комфортне маніпулювання нею.

3. Дерек Банас на YouTube (від проміжних до розширених)

Дерек Банас YouTubeСторінка Дерека Банаса на YouTube обов’язковий візит, якщо ви зацікавлені у вивченні передових веб-розробок і методики дизайну.

Здебільшого це найпопулярніші підручники з кодування Дерека, хоча, безумовно, варто ознайомитися з різними колекціями відео, які він створював протягом багатьох років..

Дерек Банас Відеоорганізація

Кожен навчальний посібник добре організований і висвітлює тему повністю, як правило, менше ніж за годину. Це дійсно чудовий варіант для тих, хто найкраще вчиться, спостерігаючи за ким-небудь робити майстерність в режимі реального часу.

Ще одна річ, яку варто відзначити, це те, що Дерек створює два нових навчальних посібника щотижня. Більше того, він запрошує глядачів / передплатників робити запити, тож якщо вам потрібно щось навчитися, а ви не можете знайти його в іншому місці, ви можете отримати його тут.

4. freeCodeCamp (від початківця до середнього)

freeCodeCamp

freeCodeCamp це надійний ресурс для початківців або проміжних веб-розробників, які хочуть швидко підвищити свої вміння та отримати за це винагороду.

Після створення облікового запису freeCodeCamp допоможе розпочати навчання:

Уроки freeCodeCamp

Мало того, що уроки логічно згруповані разом, щоб ви могли поступово додавати свої знання з кодування. Врешті-решт, ви отримаєте сертифікацію, а також великий портфель, який ви можете показати своїм потенційним клієнтам.

Незважаючи на те, що цей веб-сайт розробляється як навчальний ресурс для розробників, ніщо не може зупинити інших ентузіастів кодування від реєстрації. Приєднання не стягується, і уроки не написані в секретних розмовах розробника.

Тож, якщо вам подобається стиль сайту та те, як представлені уроки (разом із оцінками, скільки часу вони займають!), Спробуйте.

Ви також отримаєте доступ до форумів, де ви зможете поділитися своїми перемогами, задати питання та допомогти іншим учням пройти шлях до уроків. Це приємний бонус, якщо ви віддаєте перевагу спільному навчальному середовищу.

5. Glitch (від початківця до просунутого)

ГлюкПодумай Глюк як кодувальний майданчик. Однак це не просто місце для написання рядків експериментального коду, але це дає вам можливість зробити це разом з деякими вказівниками щодо того, як розпочати роботу.

Користувачі можуть використовувати попередньо створені веб-програми – від Glitch або таких інструментів, як Github – щоб розблокувати основи та навчити себе новим навичкам шляхом зворотної інженерії існуючого коду.

Ось приклад того, що відбувається, коли користувач вирішує “Реміксувати” додаток, створене іншим:

Glitch Remix

Користувачі отримують доступ до всіх файлів та ресурсів, які разом, створюючи отриманий веб-додаток. Коли зміни вноситься до вмісту файлів за допомогою редактора, попередній перегляд відображає ці зміни.

Хоча Glitch займається “додатками”, однакові практики застосовуються і при кодуванні веб-сторінки за допомогою HTML, CSS та JavaScript.

Також слідкуйте за шаблонами “стартера” Glitch, як-от цей:

Glitch HTML Starter

Це схоже на інші програми додатків на Glitch. Однак у зразку міститься урок про те, як почати кодувати HTML. Тут ви знайдете й інших для JavaScript, Node та Bootstrap.

6. Розробники Google (від середнього до розширеного)

Google Developers

Google Developers це безкоштовний ресурс для всіх, хто хоче навчитися кодувати краще веб-досвід.

Ключове слово тут “краще”, тому що користувачі не збираються знайти багато про основи. Насправді вам потрібно зайти на цей сайт із знаннями HTML, CSS та JavaScript (які ви можете отримати з багатьох інших ресурсів у цьому списку).

Завдяки гіперфокусованості Google на створенні мобільних веб-сайтів цей веб-сайт найкращий для розробників, які хочуть навчитися кодувати прогресивні веб-програми (PWA).

Якщо ви перейдете на вкладку «Кодові лабораторії», знайдіть підручник під назвою «Ваш перший прогресивний веб-додаток».

Це вичерпний, але простий у навчанні підручник, який вчить користувачів, що таке PWA, а також як його скласти менше ніж за 30 хвилин.

Ваш перший прогресивний веб-додаток - навчіться кодувати

Що стосується використання решти сайту в якості ресурсу кодування, ви, безумовно, можете використовувати його, якщо вам потрібно вдосконалити чутливість, швидкість або навіть безпеку вашого веб-сайту чи веб-програми.

“Посібники” Google – це гарне місце для отримання цих фрагментів коду оптимізації. І ви можете вивчити “Зразки”, щоб дізнатися більш спеціалізовані методи кодування за допомогою CSS та JavaScript.

7. HTML собака (для початківців)

HTML собакаHTML собака це чудовий безкоштовний ресурс для оволодіння основами кодування: HTML, CSS та JavaScript.

На сайті доступно дев’ять загальних навчальних посібників, починаючи від початкових до просунутих, у кожній із мов кодування.

На кожному уроці ретельно прописано все, що потрібно знати про кожну з мов. І з чіткими прикладами коду, що містяться в цьому шляху – а також порадами щодо їх відтворення в кінцевому підсумку – це чудовий спосіб отримати повісину кодування, якщо ви новачок у цьому..

Однак HTML Dog – це не просто ресурс для навчальних посібників з кодування.

Наприклад, сторінка Techniques вчить користувачів, як зробити більше для створення веб-сторінки, ніж дозволяють основні підручники.

Сторінка Приклади, з іншого боку, містить приклади фрагментів коду для всіх основних елементів, якими ви маніпулюєте на веб-сайті:

 • Текст
 • Кольори
 • Посилання
 • Форми
 • Списки
 • Зображення
 • І більше

Приклади HTML для собак

Сторінка посилань також корисна, якщо ви хочете зрозуміти фактичний синтаксис використовуваних мов кодування. Чим більше ви розумієте, як різні значення сприяють тому, що з’являється на фронті, тим сильнішим буде кодер..

8. JavaScript.com від Pluralsight (Новачок)

Плюралізація JavaScript

Плюралізм – це преміальний веб-сайт з електронного навчання для просунутих кодерів.

Однак Pluralsight побачив необхідність ознайомити початківців із ознайомленням із JavaScript, однією з основ Інтернету. Як такий, підручник, наданий о JavaScript.com є вільним до доступу.

Другий, коли користувач крокує всередині веб-сайту, навчання починається:

Підручник JavaScript

Це такий простий підручник, але поглиблене пояснення кожного кроку та практична реалізація коду пройдуть довгий шлях у вивченні використання JavaScript для кодування.

Щойно користувачі проходять курси, на сторінці “Дізнатися” є зручний довідник.

Тут користувачі дізнаються більше про синтаксис JavaScript та про те, як кожен його фрагмент сприяє розвитку всієї мови.

9. Ханська академія (початківець)

Академія хана

Академія хана це безкоштовний онлайн-навчальний ресурс для користувачів будь-якого віку.

Більшість класів, які пропонує академія, призначені для учнів шкіл класу. Однак є невеликий розділ, присвячений «Обчислювальній техніці», на якому слід звернути свою увагу:

Курси академії Хана

У розділі «Обчислювальна техніка» є ряд розділів, але один, на який слід звернути увагу, – це Комп’ютерне програмування.

Тут ви дізнаєтесь, як створювати веб-сайти за допомогою HTML, CSS та JavaScript. Кожне заняття подається із змістом змісту.

 • Відео уроки (які надходять із стенограмами, а також багатомовними закритими титрами)
 • Швидкі поради
 • Виклики кодування

З ними легко працювати, а також надто цікаво.

10. Навчіться кодувати HTML та CSS (для початківців до середніх)

Навчіться кодувати HTML CSSЯк і JavaScript.com, Навчіться кодувати HTML та CSS це безкоштовний ресурс, який навчає користувачів кодувати основні мови кодування. Основна увага тут приділяється HTML та CSS.

Кожен урок ретельно викладений і дає більше, ніж просто представити користувачам фрагменти коду.

Все пояснюється повністю, від того, для чого використовується кожна мова, і до того, як працює кожен компонент мови. Також є дві траєкторії уроків.

Закінчивши вступ до HTML та CSS, ви можете перейти до передових уроків.

Розширений HTML CSS

Тут ви дізнаєтесь про стратегії кодування, які не тільки додають розширені функціональні можливості на ваш веб-сайт, але і загалом створюють код кращої якості. З величезним акцентом на таких речах, як швидко завантажуються сторінки та мобільний адаптивний дизайн, просунутий курс буде дуже корисним.

Внизу кожного курсу ви знайдете список рекомендованих ресурсів. Варто витратити час на вивчення цих інших ресурсів, якщо ви хочете дізнатися скільки завгодно з кожної теми.

11. LearnCode.academy на YouTube (для початківців до розширених)

LearnCode AcademyСторінка LearnCode.academy на YouTube це більше, ніж просто навчальний ресурс, коли ви навчитеся кодувати.

LearnCode.academy має дуже гарний вміст.

Відео LearnCode

На необхідних інструментах для веб-розробників є відеозображення. Є навчальні посібники з веб-дизайну. І, звичайно, є навчальні посібники, які зосереджуються на оволодінні новими мовами програмування.

Одне, що потрібно пам’ятати про цей ресурс, – це те, що він дійсно повинен слугувати лише доповненням до інших видів тренувань, які ви проводите.

Зміст тут є першокласним. Однак нові навчальні посібники не випускаються регулярно, тому ви витратите більшу частину часу, працюючи на старій відсталі, що може поставити під загрозу вивчення старих методів кодування, якщо ви зайшли занадто далеко назад.

12. Вивчіть [Мова] .org від DataCamp (для початківців до розширених)

Вивчіть PythonDataCamp це веб-сайт для електронного навчання, який спеціалізується на курсах з інформатики (в основному, як витягувати та маніпулювати інформацією з великих даних).

Серія його Веб-сайти, які навчаються, однак, це безкоштовні ресурси для всіх, хто хоче навчитися кодувати. Вони охоплюють широкий спектр мов для початківців до просунутих кодерів, таких як:

 • HTML
 • JavaScript
 • PHP
 • SQL
 • Пітон
 • Рубін

Кожна мова має спеціальну серію навчальних посібників, яка йде разом з нею.

Що стосується цього веб-сайту, це те, що він не тільки забезпечує розбиття кожної мови із зразковим кодом, але й надає місця внизу для роботи користувачів:

Вправа LearnJS

Клацнувши «Почати вправу», надаються інструкції щодо маніпулювання наявним кодом та створення дійсного виводу. Якщо ви хочете практикувати те, що ви дізнаєтеся в режимі реального часу, не виходячи з сайту, це хороший варіант.

13. MarkSheet (Новачок)

MarkSheetMarkSheet це безкоштовний курс HTML та CSS для початківців.

Окрім викладання основ кодування, курс також містить важливу інформацію, яку потрібно знати, перш ніж будувати що-небудь в Інтернеті.

Наприклад, Вступ охоплює теми, пов’язані з Інтернетом в цілому. Як і три частини доменного імені, як веб-сайт відображається в браузерах інших людей, і звичайні текстові редактори, які ви можете використовувати для написання та редагування коду.

Навчитися кодувати веб-сайт – це одне, але розуміння того, як все працює за лаштунками, виведе вашу освіту на зовсім інший рівень.

Вибираючи цей курс, або виділіть достатньо часу (принаймні на годину), щоб пройти через нього одне сидяче, або розбийте його між трьома розділами:

 • HTML
 • CSS
 • Сасс

Sass – це не така мова, як інші. У цій главі користувачі дізнаються, як препроцесор (як і менше) економить час на кодування CSS з нуля.

Знімок коду MarkSheet

Хоча на цьому веб-сайті немає вправ, приклади коду є досить надійними і дадуть вам багато чого пограти в редакторі коду на ваш вибір.

14. Розробник Mozilla (починаючи з середнього)

Mozilla DeveloperМожна багато чому навчитися Mozilla Developer веб-сайт. Починаючи, однак, зосередьте свою увагу на проведенні навчальних посібників з різних веб-технологій:

Ви дізнаєтесь усі основні елементи кодування з HTML, CSS та JavaScript тут.

Поки у вас не буде місця експериментувати з наданими фрагментами коду, Mozilla поділився всіма своїми зразками на GitHub та надали детальну інформацію про спосіб доступу до них та їх використання.

Приклади коду Mozilla

Тому перед тим, як пройти будь-який із уроків на сайті, переконайтеся, що ви налаштувались з Github, щоб ви могли практикуватись, коли йдете разом.

Якщо ви веб-розробник або намагаєтесь розпочати кар’єру розробника, на цьому веб-сайті є додаткові ресурси.

Для одного не зупиняйте свою освіту на оволодінні мовами. Mozilla також пропонує уроки з таких питань:

 • Веб-доступність
 • Мови скриптування на стороні сервера
 • Тестування браузера

Також є спеціальний розділ для прогресивних веб-додатків. Ви не тільки отримаєте чітке введення в PWA, але ви отримаєте фрагменти коду, які допоможуть вам створити свій власний.

15. The Net Ninja на YouTube (для початківців до просунутого)

Чистий ніндзя

Сторінка Net Ninja YouTube присвячена розбиттю найскладніших концепцій кодування у простих підручних відеоуроках.

Що приємно в структурі та організації навчальних посібників, це те, що багато з них орієнтовані на новачків – будь то початківець з кодування або розробник для новачків..

Відео уроки

Мета завжди однакова: допомогти глядачам / підписникам швидко розширити свої навички кодування, щоб вони могли зробити щось значне з ними.

Підручники та списки відтворення, які ви знайдете на цьому каналі, насправді дуже схожі на багато письмових ресурсів у цьому списку.

Ви не тільки отримуєте урок, як користуватися кодом або освоювати нову мову, але ви отримуєте вступ на початку, який пояснює, чому це все має значення.

16. Проект Одіна (для початківців)

Проект ОдінаПроект Одіна це проект з відкритим кодом, спрямований на оснащення веб-розробників навичками, необхідними для створення високоякісних веб-сайтів.

З кожним уроком ви отримуватимете:

 • Вступ до того, чому урок важливий.
 • Короткий виклад результатів навчання.
 • Завдання із посиланнями на урок.
 • Додаткові ресурси для подальшого просування ваших навичок та розуміння в цій галузі.

Що ви можете помітити під час уроків, це те, що деякі з них перетинаються з іншими ресурсами цього списку. Наприклад, урок HTML Основи відправить вас на веб-сайт Learn to Code HTML & CSS.

Це не просто уроки з кодування користувачів. Є урок під назвою “Прийом на роботу”:

Проект Одіна на роботу

Для нових розробників клієнтів може бути важко. Однак, закінчивши ці курси, розробники матимуть можливість створити абсолютно нові веб-сайти та опублікувати їх у Github як зразкові роботи. Потім, закінчивши цей курс “Наймання на роботу”, вони отримають поради, як зробити себе приємним вперед.

17. SitePoint (від проміжного до розширеного)

SitePointThe SitePoint веб-сайт – це поєднання преміальних веб-дизайнів та електронних електронних книг та безкоштовного контенту блогу на цільові теми.

Щоб було зрозуміло, SitePoint насправді не є веб-сайтом для початківців кодерів. Ви знайдете “вступ до” публікацій, якщо будете шукати їх, але саме там не світить цей сайт.

SitePoint – це хороший ресурс для кодерів, які готові вийти за рамки основного “написати цей рядок коду, щоб отримати цей результат”. Тут ви дізнаєтесь, як бути креативним із наявних у вас знань кодування.

Крім того, щоденник рясніє корисними підборами:

Скруглення блогу SitePoint

Ви знайдете рекомендації щодо бібліотек JavaScript, фреймворків CSS та інших інструментів, якими можна скористатися для поліпшення робочих процесів кодування та швидшого виконання роботи..

18. SoloLearn (від початківця до просунутого)

SoloLearnSoloLearn це єдиний мобільний (і веб-додаток) у цьому списку, тому якщо ви шукаєте щось, з чим можна навчитися на ходу, це все.

Завдяки SoloLearn користувачі навчаються кодувати HTML та CSS, а також розширені мови програмування.

Це те, що ви побачите під час входу в програму SoloLearn (на робочому столі):

Додаток SoloLearn

Це добре структурована програма, яка починається з базового синтаксису і працює через різні компоненти мови. Зрештою, ви отримаєте сертифікат про закінчення.

Деякі частини курсів структуровані як вікторини. Для того, щоб рухатися далі, ви повинні правильно відповісти на кожне питання.

Інші частини курсу структуровані як основні підручники з фрагментами коду:

Підручник з SoloLearn

Якщо ви віддаєте перевагу вивчати, тестувати та отримувати перевірку, коли ви йдете разом, комбінація курсу / вікторини / ігрового майданчика тут є потужною.

19. W3Schools (від початківців до просунутих)

W3SchoolsW3Schools назвав себе “Найбільшим веб-сайтом для веб-розробників”, і це насправді досить точний опис.

Незалежно від того, якщо ви вперше бачите код або ви досвідчений кодер, тут є щось для кожного.

Будь-яка мова кодування, яка може бути зацікавлена ​​у вивченні, враховується тут. Ви навіть можете взяти підручники щодо кодування компонентів веб-сайту, таких як значки, графіка, кольори тощо.

Хоча користувачі отримують короткий підсумок того, для чого потрібна кожна мова, головна увага приділяється початку практичного уроку.

Отже, перш ніж почати працювати через будь-який підручник на цьому веб-сайті, переконайтеся, що ви знаєте, на яких мовах потрібно зосередитися. Ви не хочете починати вивчати щось на кшталт React, наприклад, якщо ви намагаєтесь освоїти ази, наприклад.

Якими б мовами ви не працювали, не забудьте використовувати одночасно і Посилання, і вправи.

Посилання на W3Schools

Вони призначені для супутнього довідкового матеріалу, який зміцнює ваші уроки. Однозначно скористайтеся ними, якщо ви хочете отримати максимальну користь від цього сайту.

20. WebsiteSetup.org (для початківців до розширеного)

Налаштування веб-сайтів

WebsiteSetup.org – це насичений корисними освітніми ресурсами для тих, хто намагається навчитися кодувати безкоштовно.

Хоча багато посібників із веб-сайту WebsiteSetup показують вам, як створювати та налаштовувати веб-сайти за допомогою WordPress – оминаючи необхідність кодування з нуля – це ще не все, що є тут.

Наприклад, існує все більший набір підручників, посібників та чіт-листів щодо розробки веб-сайтів:

Підручники з веб-розробки WebsiteSetup

Що в цих посібниках чудово, це те, що вони не лише надають користувачам основи кодування, але часто мають і міцну прив’язку до WordPress. Таким чином, вам не потрібно вибирати той чи інший: код або WordPress. Ви можете отримати максимальну користь від створення веб-сайту, вивчивши найкращі практики для обох.

Інша річ, яку ви отримаєте від WebsiteSetup, яку ви не знайдете в традиційних курсах кодування, – це використання коду для налагодження та виправлення свого веб-сайту. Подобається цей приклад того, як усунути помилки в WordPress.

Таким чином, ви отримаєте більш чітку освіту щодо кодування, використовуючи її для створення веб-сайту, щоб згодом покращити або відремонтувати.

Підбивання

Як бачимо, вищевказані ресурси пропонують так багато різних способів дізнатися та посилити свої навички кодування:

 • Письмові навчальні посібники
 • Відеокурси
 • Вікторини
 • Кодові фрагменти
 • Кодування дитячих майданчиків
 • Збіг інструментів та стратегії розвитку
 • І більше

Це не єдина перевага вибору одного з цих безкоштовних ресурсів, щоб навчитися кодувати або вдосконалювати наявний набір навичок.

Незалежно від того, що ви справжній синій-початківець чи кодуєте роками, ви маєте повний контроль над своєю освітою. Ви можете навчитися кодувати за власним розкладом, у власному темпі, і не що інше, ніж вартість часу, який ви вкладете в нього.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map